2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

JT žmogaus teisių: pastarosiomis dienomis Gazos Ruože siaučia nesuvokiamas smurtas

Jungtinių Tautų vyriausiasis žmogaus teisių komisaras Volkeris Turkas (Volkeris Tiurkas) sekmadienį pareiškė, kad pastarosiomis dienomis Gazos Ruože siaučiantis smurtas yra sunkiai suprantamas.
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.
Temos: 1 Gazos Ruožas

Pasak jo, pastarąsias dienas šiame palestiniečių anklave buvo užpultos mokyklos, kuriose gyvena perkeltieji asmenys, o viena didžiausių Gazos Ruožo ligoninių buvo paversta mirties zona.

„Baisūs pastarųjų 48 valandų įvykiai Gazos Ruože yra neįtikėtini“, – teigiama V. Turko išplatintame pranešime.

Jis kalbėjo tuo metu, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) stengėsi evakuoti paskutinius likusius pacientus ir darbuotojus iš „Dar al Shifa“ ligoninės. Be to, JT pareigūnai didžiausią palestiniečių teritorijos sveikatos priežiūros įstaigą, kurią anksčiau šią savaitę šturmavo Izraelio kariai, apibūdino kaip mirties zoną.

Tuo tarpu „Hamas“ valdomo Gazos ruožo Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnas pareiškė, kad šeštadienį Izraelio pajėgoms smogus Džabalijos pabėgėlių stovyklai žuvo daugiau kaip 80 žmonių.

„Daugybės žmonių nužudymas mokyklose, paverstose prieglaudomis, šimtai žmonių, bėgančių dėl savo gyvybės iš „Dar al Shifa“ ligoninės, tęsiantis šimtų tūkstančių žmonių perkėlimui pietinėje Gazos Ruožo dalyje, yra veiksmai, kuriais pažeidžiamos pagrindinės civilių apsaugos priemonės, kurios turi būti užtikrintos pagal tarptautinę teisę“, – pridūrė V. Turkas. 

Vaizdus, kurie, kaip teigiama, buvo padaryti po Izraelio smūgio JT valdomai „al Fakhura“ mokyklai, jis apibūdino kaip siaubingus ir „aiškiai rodančius daugybę sunkiai sužeistų ar nužudytų moterų, vaikų ir vyrų“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min