Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JT žmogaus teisių vadovas smerkia Gazos karo sukeltą neapykantos bangą

Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių vadovas šeštadienį pareiškė esąs pasibjaurėjęs „staigiu globaliu neapykantos augimu“ nuo spalio 7-ąją įsiplieskusio Izraelio ir „Hamas“ karo pradžios.
REUTERS-Scanpix nuotr.
REUTERS-Scanpix nuotr.
Temos: 1 Izraelis

JT vyriausiasis žmogaus teisių komisaras Volkeris Turkas (Volkeris Tiurkas) smarkiai apgailestavo dėl išaugusio antisemitizmo, islamofobijos ir neapykantos kalbos atvejų skaičiaus, tiek interneto, tiek ir ne interneto erdvėje.

„Šios krizės poveikis (...) sukėlė smūgių bangas per visus regionus, dehumanizuodamas tiek palestiniečius, tiek žydus“, – V. Turkas sakė šeštadienį paskelbtame pareiškime.

„Mes pastebėjome staigų neapykantos kalbos, smurto ir diskriminacijos šuolį, gilėjančius socialinius lūžius ir poliarizaciją. Tiek iš žydų, tiek iš musulmonų girdėjau, kad jie nesijaučia saugūs, ir tai mane liūdina“, – pridūrė jis.

Izraelio kariai apsupo didžiausią Gazos miestą, bandydami sunaikinti „Hamas“, taip atsakydami į spalio 7-osios išpuolius, per kuriuos, kaip teigia Izraelio pareigūnai, šalyje žuvo 1,4 tūkst. žmonių, daugiausiai civilių.

„Hamas“ valdoma sveikatos ministerija Gazoje teigia, kad beveik 9,5 tūkst. žmonių, daugiausiai moterų ir vaikų, žuvo per Izraelio karinę kampaniją.

V. Turkas sako, kad pasaulyje „padaugėjo islamofobiškų ir antisemitinių išpuolių, atakų ir neapykantos kalbos atvejų, tarp jų ir su konfliktu susijusių protestų kontekste“.

Anot jo, namai ir religiniai pastatai buvo išpiešti grasinančiais simboliais kartu su kitais vaizdais ir žinutėmis, skirtais „gąsdinti ir provokuoti neapykantą“.

JT vyriausiasis žmogaus teisių komisaras taip pat pasipiktino politikos lyderių „kurstančia, toksiška ir neapykantos pilna retorika“.

„Naudojamos neapykantą kurstančios kalbos srautas socialiniuose tinkluose yra pasibjaurėtinas“, – sakė V. Turkas.

„Tarptautiniai žmogaus teisių įstatymai čia aiškūs. Draudžiamas bet koks nacionalinės, rasinės ar religinės neapykantos propagavimas, kuris skatina diskriminaciją, priešiškumą ar smurtą“, – pažymėjo JT vyriausiasis žmogaus teisių komisaras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius