TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Juknevičienės teiginiai prieštarauja JAV pozicijai. Neaišku, ar tikrai žuvo civilių

Talibai
„Scanpix“ nuotr. / Talibai
Šaltinis: 15min
0
A A

Po birželio 9 dieną amerikiečių karių įvykdytų oro atakų Afganistano vakarinėje dalyje, besiribojančioje su Goru, prieš talibų maištininkų vadą ir jo būrio kovotojus sustiprinta lietuvių stovyklavietės apsauga.

Pasak oficialaus amerikiečių pranešimo, minėtos operacijos taikinys buvo mula Mustafa, vadovavęs maždaug 100 kovotojų būriui, kuris organizuodavo atakas prie kelio, jungiančio nuošalų Gorą su Herato provincija, besiribojančia su Iranu.

Naujausiais duomenimis, nepasitvirtino informacija, kad mula Mustafa tikrai nukautas, tačiau, LR KAM duomenimis, atakos metu žuvo ir civilių. Krašto apsaugos ministrė telefoninio pokalbio su PAG-9 vadu metu klausė, ar nėra vietos gyventojų nepasitenkinimo dėl civilių žūties. Plk. A.Šiuparis informavo, kad kol kas jokių atgarsių nepastebėta. Ministrė vadui palinkėjo ramaus savaitgalio.

JAV neigia informaciją

Tačiau JAV kariškiai kategoriškai neigia faktą, kad per ataką žuvo civilių. JAV atstovai praneša tik apie 16 nukautų talibų kovotojų. Kariškiai taip pat sako, kad turi šios atakos vaizdo įrašą, tačiau jis yra įslaptintas.

Ministrė Rasa Juknevičienė teigia to įrašo nemačiusi. Tuo tarpu JAV gynybos sekretorius Robertas Gatesas visai neseniai savo kalboje pabrėžė, kad privalu vengti civilių aukų ir pelnyti afganų pasitikėjimą.

Neoficialiais duomenimis, mula Mustafa buvo atakuotas iš oro. Jei tai tiesa, JAV kariškiams nėra jokios prasmės toliau slėpti vaizdo įrašą, kuris, jei civilių aukų buvo išvengta, padėtų laimėti informacinį karą su Talibanu. Tačiau kol kas talibai turi stiprų kozirį prieš NATO pajėgas, neva žudančias civilius.

Šiuo metu Afganistane tarnauja devintoji Afganistano Goro provincijos atkūrimo karių pamaina, suformuota Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu. Be Lietuvos, šioje misijoje taip pat dalyvauja Danijos, Gruzijos, Japonijos, JAV, Kroatijos ir Ukrainos atstovai. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min