Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 25d. 17:42

Julija Tymošenko apie Vladimirą Putiną: „Aš pasirengusi tam padugnei šauti į kaktą“

Julija Tymošenko ir Arsenijus Jaceniukas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Julija Tymošenko ir Arsenijus Jaceniukas

Rusijos slaptosios tarnybos tęsia kompromituojančių pokalbių telefonu šou. Dar nenutilo skandalas dėl slapta įrašyto ir paviešinto Estijos užsienio reikalų ministro Urmo Paeto pokalbio, o nauja auka tapo buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko.

Tiesa supinta su klastote

Buvusi Ukrainos premjerė, gegužės 25 dieną vyksiančiuose rinkimuose siekianti Ukrainos prezidento posto J.Tymošenko „tiesiai į kaktą“ nušautų nuo Ukrainos Krymą atplėšusį Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kurį ji pavadino padugne.

Pasak Vokietijos leidinio „Die Welt“, būtent tokie žodžiai skamba internete paviešintame slapta įrašytame J.Tymošenko ir buvusio Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos sekretoriaus pavaduotojo Nestoro Šufryčo pokalbyje telefonu.

Neabejojama, jog šį pokalbį slapta įrašė, galbūt sumontavo ir paviešino Rusijos slaptosios tarnybos. Rusijos televizijos pirmadienį šiam pokalbiui skyrė daug dėmesio ir piktinosi, kad naujoji Ukrainos valdžia yra priešiška rusams ir nori juos išnaikinti.

Neabejojama, jog šį pokalbį slapta įrašė, galbūt sumontavo ir paviešino Rusijos slaptosios tarnybos. Rusijos televizijos pirmadienį šiam pokalbiui skyrė daug dėmesio ir piktinosi, kad naujoji Ukrainos valdžia yra priešiška rusams ir nori juos išnaikinti.

Šis pokalbis įvyko iškart po 2014 m. kovo 18 d. Kryme surengto vadinamojo referendumo, po kurio Rusija šį nuo Ukrainos atplėštą pusiasalį paskelbė savo dalimi.

J.Tymošenko savo „Twitter“ paskyroje pripažino, kad toks pokalbis buvo, bet pabrėžė, kad dalis jo yra falsifikatas.

Pasak „Die Welt“, emocingame pokalbyje J.Tymošenko sunkiai valdosi ir neslepia savo pasipiktinimo. Politikė teigė, kad „pasiryžusi pati imtis ginklo ir eiti žudytų tų prakeiktų kacapų drauge su jų vadais“.

J.Tymošenko taip pat apgailestavo, kad per Krymo įvykius „negalėjo vadovauti šiems procesams“. Po Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus pabėgimo iš kalėjimo paleista J.Tymošenko Vokietijoje gydėsi stuburo negalavimus, dėl kurių ji sunkiai vaikšto.

„Die Welt“ neabejoja, kad šis pokalbis bus panaudotas J.Tymošenko ir naujos Ukrainos valdžios diskreditacijai ir kiršinimui su Ukrainos rusais.

J.Tymošenko įsitikinusi, kad jei ji būtų vadovavusi, rusai Krymo nebūtų „gavę“. Ukrainos Vyriausybei vadovauja artimas J.Tymošenko bendražygis Arsenijus Jaceniukas, o laikinojo prezidento pareigas eina kitas jos aplinkos žmogus Oleksandras Turčynovas.

„Aš tikiuosi, kad pajungsiu visus savo ryšius, aš pakelsiu visą pasaulį, kad iš šitos Rusijos neliktų net išdegintos dykvietės“, – skamba J.Tymošenko balsas.

„Die Welt“ pažymi, kad, J.Tymošenko teigimu, dalis šio pokalbio yra sufalsifikuota. Pasak jos, ta pokalbio dalis, kurioje ji neva kalba, kad Ukrainoje gyvenančius rusus reikia „šaudyti iš atominio ginklo“, yra įklijuota, nes iš karto po šios frazės pašnekovai staigiai keičia temą ir kalba, kad tai, kas vyksta Kryme, yra neteisėta.

„Iš tikrųjų aš pasakiau: „Rusai Ukrainoje yra ukrainiečiai. Linkėjimai FST“, – pasak BNS, sakė ji, paminėdama Rusijos slaptąją tarnybą, kuri, kaip ji mano, stovi už to telefoninio pokalbio pasiklausymo.

„Atsiprašau už keiksmažodžius“, – pridūrė ji.

Tikslas – gąsdinti Ukrainos rusus

„Die Welt“ neabejoja, kad šis telefoninis pokalbis bus panaudotas J.Tymošenko ir naujos Ukrainos valdžios diskreditacijai ir kiršinimui su Ukrainos rusais.

Iki šiol J.Tymošenko apžvalgininkai laikė priimtina Rusijos prezidentui V.Putinui, kuris apie ją atsiliepė teigiamai net po V.Janukovyčiaus pabėgimo, nors nepripažįsta naujos Ukrainos valdžios, kurios svarbiausius postus užima J.Tymošenko partijos atstovai.

„Die Welt“ atkreipia dėmesį, kad ,.Tymošenko bandoma kompromituoti lygiai taip pat, kaip Estijos užsienio reikalų ministrą Urmą Paetą.

„Die Welt“ atkreipia dėmesį, kad ,.Tymošenko bandoma kompromituoti lygiai taip pat, kaip Estijos užsienio reikalų ministrą Urmą Paetą. Internete paviešintas jo pokalbis su Europos Sąjungos vyriausiąja įgaliotine užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton sukėlė skandalą, nes iš jo buvo galima suprasti, jog neva Maidane protestuotojus šaudė Ukrainos opozicijos pasamdyti snaiperiai, o naujoji valdžia nenori tirti šių įtarimų.

U.Paetas pripažino, kad toks pokalbis buvo, bet taip pat pabrėžė, kad skandalingiausia jo dalis yra sufalsifikuota.

Ukrainos Generalinė prokuratūra neseniai pranešė jau nustačiusi žmones Maidane žudžiusių snaiperių asmenybes bei vietas, iš kur buvo šaudyta.

Rusijos skleidžiami gandai, kad su šiuo nusikaltimu gali būti susijusi opozicija, nepasitvirtino. Pasak šaltinių, buvusi valdžia žmonių šaudyti pasiuntė specialiai suburtą smogikų būrį, kurio narių dabar ieškoma.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min