TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Julija Tymošenko: „Laikau kumščius, kad Vladimirui Putinui galutinai „nenuvažiuotų stogas“

Julija Tymošenko
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Julija Tymošenko
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko pareiškė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nori pakeisti dabar egzistuojančią pasaulio tvarką, ir reikia laikyti kumščius, kad jam galutinai „nenuvažiuotų stogas“. Tačiau net ir tokiu atveju Ukraina bus pasiruošusi, o Rusijai ne tik kad nepavyks peržengti kontinentinės Ukrainos sienos, bet ji netrukus praras ir okupuotą Krymą.

V.Putinas nori pertvarkyti pasaulį

Gyvai Ukrainos televizijos laidoje kalbėjusi politikė teigė, kad V.Putinui nepavyko Ukrainos paimti politiškai, todėl jis pradėjo karinę intervenciją. Ji pabrėžė, kad V.Putino planai nėra tik lokalūs – jis nusprendė pakeisti visą pasaulį, sujaukti dabartinę pasaulio tvarką, o Ukraina – tik pirmasis reikšmingas žingsis, kuris jam pavyko.

Pasak J.Tymošenko, Krymo aneksija taps V.Putino diktatoriavimo pabaigos pradžia.

„Taigi laikau kumščius, kad V.Putinui tiek nenuvažiuotų stogas, kad jis nebejaustų žemės po kojomis. Bet jeigu jis žengs žingsnį, mes atsakysime. Dabar mes tam esame pasiruošę", – tvirtai kalbėjo J.Tymošenko

Iš kalėjimo neseniai išėjusi J.Tymošenko aiškino, kad Rusijos prezidentas norėjo gauti ne tik Krymą, bet ir visą Ukrainą, planavo rusišką blickrygą, ketino savo tankus pasiųsti net į Kijevą. Anot jos, V.Putinas vylėsi Ukrainą užimti labai greitai, nes ji nebūtų buvus pasiruošusi masinei invazijai. Tačiau toks jo planas nepavyko, ir dabar visas pasaulis gali stebėti V.Putino pabaigos pradžią.

Jos nuomone, labai reikšmingas įvykis buvo ukrainiečių berniuko sprendimas V.Putinui grąžinti gautą laikrodį. „Berniukas grąžino laikrodį, nes V.Putinas jam melavo. Tas laikrodis yra labai simboliškas, nes jis yra V.Putino ir jo klikos vadovavimo galo pranašas“, – teigė J.Tymošenko.

Rusija kontinentinės Ukrainos sienos neperžengs ir praras Krymą

J.Tymošenko taip pat sakė esanti įsitikinusi, kad Ukraina neleis Rusijos kariams įžengti į kontinentinę savo dalį. Jos teigimu, Ukrainos pajėgoms pavyks apsaugoti savo sienas. „Be to, pasaulis stebi. Jeigu bus žengtas šis žingsnis, pasaulis turės atsakyti ne tik finansinėmis sankcijomis, ir galbūt tai bus rimta parama Ukrainai bandant apsaugoti savo sienas“, – kalbėjo buvusi premjerė. Ji pridūrė, kad nors į Ukrainą nebus pasiųsta NATO karių, Ukrainos kariuomenė bus pajėgi pati apsiginti.

„Šiandien kontinentinės Ukrainos siena pažymėta raudonai. Jeigu V.Putinas peržengs šią raudoną liniją, jis nukentės. Mes kovosime. Kovosime profesionaliai ir efektyviai“, – sakė politikė.

J.Tymošenko taip pat pabrėžė, kad Krymas – vis dar Ukrainos dalis

„Taigi laikau kumščius, kad V.Putinui tiek „nenuvažiuotų stogas“, kad jis nebejaustų žemės po kojomis. Bet jeigu jis žengs žingsnį, mes atsakysime. Dabar mes tam esame pasiruošę", – tvirtai kalbėjo J.Tymošenko.

Anot jos, Rusijos kariuomenei Kryme darosi vis sunkiau, nes jie nežino ukrainiečių planų, nežino, ką jie planuoja daryti rytoj. 

J.Tymošenko taip pat pabrėžė, kad Krymas – vis dar Ukrainos dalis. „Šiandien aš tvirtai tikiu, kad mes atgausime Krymą. Jį praradome neilgam. Mes dėl jo turime kovoti, ir daryti tai strategiškai teisingai ir efektyviai. Ir mes tai padarysime“, – tvirtino ji.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min