Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 13d. 17:51

Jungtinė Karalystė ketina steigti „pirmąją interneto kontrolierę“

Jungtinės Karalystės karališkųjų karinių jūrų pajėgų laivas flagmanas „HMS Albion“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Jungtinė Karalystė ketina steigti „pirmąją interneto kontrolierę“

Jungtinės Karalystės vyriausybė trečiadienį pranešė ketinanti leisti savo ryšių reguliavimo institucijai stebėti interneto turinį ir skirti dideles baudas socialiniams tinklams, nesugebantiems šalinti „žalingos“ medžiagos.

Žiniasklaidos sekretorė Nicky Morgan pareiškė parlamentui esanti „linkusi“ suteikti priežiūros tarnybai „Ofcom“ įgaliojimus prižiūrėti interneto vartotojų kuriamą turinį.

Tačiau ji pabrėžė, kad išplėtus šią agentūrą, kuri, pasak JK žiniasklaidos, taptų „pirmąja interneto kontroliere“, ji neturėtų teisės šalinti užgaulių pranešimų ar blokuoti platformų, nepaisančių „pareigos veikti atsakingai“.

Šie siūlymai buvo išdėstyti pataisų rinkinyje, kurį pernai balandį paskelbė ankstesnė ministrė pirmininkė Theresa May.

Dabartinis vyriausybės vadovas Borisas Johnsonas perėmė jos postą liepą ir pagrindinį dėmesį skyrė pastangoms išspręsti šalį apėmusią „Brexito“ krizę.

JK praėjusį mėnesį sklandžiai paliko Europos Sąjungą, o Boriso Johnsono vyriausybė dabar kuria valstybės ateities viziją.

N.Morgan ir vidaus reikalų sekretorė Priti Patel paskelbė ataskaitą, kurioje aprašomas siūlymas suteikti „Ofcom“ „įgaliojimus įspėti, pranešti ir skirti dideles baudas“ įmonėms, „palengvinančioms dalijimąsi [užgauliu] vartotojų sukurtu turiniu“.

Abi sekretorės pažadėjo, kad valdžia tuo pat metu gerbs piliečių saviraiškos laisvę ir toliau „skatins vartoti technologijas“.

„Netrukdysime suaugusiesiems peržiūrėti ar skelbti teisėtą turinį, taip pat nereikalausime, kad bendrovės šalintų konkretų teisėtą turinį“, – parašė jos.

„Vietoje to naujoji reguliavimo sistema įpareigos bendroves esant poreikiui aiškiai nurodyti, koks turinys ir elgesys yra priimtinas jų tinklapiuose, o pačias platformas – nuosekliai įgyvendinti šias taisykles“, – teigė žiniasklaidos ir vidaus reikalų sekretorės.

„Teisėtas, bet kenksmingas turinys

„Ofcom“ buvo įkurta 2002-aisiais ir kitais metais oficialiai pradėjo prižiūrėti televizijos ir radijo transliacijas šalyje.

Tačiau JK neturi jokios oficialios interneto ar socialinių tinklų reguliuotojos, taigi, Londonas ieško būdų, kaip apsaugoti vaikus nuo kenksmingos interneto medžiagos.

Ši problema tapo ypač aktuali, kai 2017 metais nusižudė viena britų moksleivė, sekusi daugybę „Instagram“ ir „Pinterest“ paskyrų, skelbusių su savižudybėmis ir depresija susijusį turinį.

„JK du trečdaliai suaugusiųjų nerimauja dėl internetinio turinio ir beveik pusė teigia, kad per pastaruosius metus susidūrė su neapykantą kurstančia medžiaga“, – nurodoma trečiadienį paskelbtoje ataskaitoje.

Tokios socialinių tinklų milžinės kaip „Facebook“ norėtų, kad vyriausybės priimtų bendras taisykles ir įsteigtų priežiūros institucijas. Tokiu būdu bendrovės siekia sumažinti spaudimą savo darbuotojams, prižiūrintiems turinį.

„Reikia naujų taisyklių, kad turėtume bendresnį požiūrį į visas platformas ir kad privačioms įmonėms netektų pačioms priimti tiek daug svarbių sprendimų“, – trečiadienį paskelbtą ataskaitą komentavo „Facebook“ atstovai.

„Būtina, kad bet kokios naujos taisyklės saugotų žmones nepažeisdamos saviraiškos laisvės“, – pridūrė jie.

Stambios technologijų kompanijos taip pat ragina britų vyriausybę apibrėžti „teisėto turinio“ sąvoką.

Vašingtone įsikūrusi Interneto asociacija, atstovaujanti tokioms bendrovėms kaip „Amazon“ ir „Google“, pareiškė esanti „susirūpinusi“ dėl kai kurių Londono plano aspektų.

Anot organizacijos JK skyriaus vadovo Danielio Dyballo, nerimą kelia „reguliavimo apimtis, elgesys su teisėtu, bet potencialiai kenksmingu turiniu ir vykdymo užtikrinimo įgaliojimai“.

Jokių baudų bendrovių vadovams

Vyriausybė jau daugiau nei metus aptaria savo siūlymus su socialinių tinklų vadovais.

Britanijos vaidmenį rengiant universalų sprendimą padidino „Facebook“ įkūrėjo Marko Zuckerbergo sprendimas 2018 metais paskirti buvusį JK vicepremjerą Nicką Cleggą savo bendrovės tarptautinių reikalų ir komunikacijos vadovu.

N.Cleggas ir M.Zuckerbergas šiuo metu steigia „Facebook“ priežiūros komitetą, kuris turėtų priimti galutinius sprendimus nagrinėjant nesutarimus dėl nevienareikšmiškai vertinamo turinio.

Minėtoje Londono ataskaitoje teigiama, kad socialinių tinklų vadovai sukilo prieš britų vyriausybės siūlymą skirti baudas atskiriems vadybininkams, nereaguojantiems į priežiūros institucijos įspėjimus.

Tokį siūlymą Th.May paskirta žiniasklaidos sekretorė įvertino kaip kraštutinę priemonę.

„Problemine sritimi tapo vyresniojo vadybininko atsakomybės klausimas“, – rašoma trečiadienį paviešintoje ataskaitoje.

„Diskusijos su pramonės atstovais išryškino pavojų, kad JK technologijų sektoriaus patrauklumui gali būti padarytas neigiamas poveikis“, – priduriama jame.

Vyriausybė pažadėjo per artimiausius mėnesius pateikti galutinius siūlymus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min