Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jungtinė Karalystė kvies kitas šalis stiprinti antirusišką aljansą

Jungtinės Karalystės (JK) diplomatai šiemet vyksiančiuose keturiuose tarptautiniuose viršūnių susitikimuose skatins sudaryti tvirtą strategiją, skirtą kovai su Rusijos dezinformacija. Londonas taip pat paragins permąstyti tradicinį diplomatinį dialogą su Maskva, rašo „The Guardian“.
Didžiosios Britanijos vėliava
Jungtinė Karalystė kvies kitas šalis stiprinti antirusišką aljansą / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Britų diplomatai šiam tikslui ketina pasinaudoti keturiais tarptautiniais viršūnių susitikimais – Didžiojo septyneto (G7), Didžiojo dvidešimtuko (G20), NATO ir Europos Sąjungos (ES).

Stiprinti prieš Rusiją nukreiptą aljansą JK Užsienio reikalų kabinetą privertė buvusio rusų šnipo Sergejaus Skripalio apnuodijimas nervus paralyžiuojančia medžiaga Anglijos Solsberio mieste.

„Facebook“ nuotr./Julija ir Sergejus Skripaliai
„Facebook“ nuotr./Julija ir Sergejus Skripaliai

„Užsienio reikalų sekretorius laiko Rusijos atsaką į (cheminio ginklo panaudojimą – red.) Dumoje ir (S.Skripalio apnuodijimą – red.) Solsberyje lūžio tašku ir mano, kad norint nuveikti daugiau reikalinga tarptautinė parama, – sakė JK vyriausybės pareigūnas. – Greičiausiai JK sieks sustiprinti kovą su Rusijos dezinformacija ir bandys surasti mechanizmus, priverčiančius atsakyti už cheminių ginklų panaudojimą.“

Buvęs Užsienio reikalų kabineto pareigūnas teigė, kad šalies diplomatų požiūrį į Rusiją pakeitė S.Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimas.

Iš kelioms partijoms priklausančių parlamentarų sudarytas aljansas dabar Rusijos korupcijos klausimą vertina ne tik per finansų, bet ir saugumo bei užsienio politikos prizmę. Aljansas reikalauja naujų sankcijų, net jei jos sukeltų trumpalaikę ekonominę žalą JK.

Ministrai artėjančių tarptautinių viršūnių susitikimų metu nori sukurti plačią Rusijos nukenksminimo programą, apimančią kibernetinį saugumą, NATO karinę poziciją, sankcijas prezidentui Vladimirui Putinui artimiems oligarchams ir kovą su Rusijos dezinformacija.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas

Manoma, kad šią savaitę JK parlamente priimtas „Magnickio įstatymas“ suteikia Londonui didesnę moralinę teisę paskatinti dvejojančias šalis prisijungti prie tarptautinio aljanso.

„Sunku įtikinti net artimiausias sąjungininkes imtis realų poveikį turėsiančių veiksmų, jei patys nesame pasiruošę paaukoti dalies Rusijos investicijų mūsų šalyje ir laikytis principų. Šiuo klausimu vyriausybės pareiškimai buvo arba dviprasmiški, arba labai neorganizuoti“, – teigė tyrimų centro „Chatham House“ Rusijos ir Eurazijos programos vadovas Jamesas Nixey.

Anot Užsienio reikalų kabinete dirbusios Alicios Kearns, anksčiau britų diplomatai nesiryžo garsiai įvardinti Rusijos melagysčių – bijojo, kad tai gali pakenkti ar net visai nutraukti dialogą su Maskva.

„Tačiau įvykiai Ukrainoje, Sirijoje ir Solsberyje lėmė pokytį. Tvirtesnė pozicija nebūtinai reiškia išaugusią agresiją ar kartesnę kritiką, o suvokimą, kad kai Rusijos – ar bet kurios kitos šalies – veiksmai yra nepriimtini, esame atsakingi už tai, kad ji atsakytų už savo veiksmus. Taip elgdamiesi galime sulaukti pokyčių“, – sakė A.Kearns.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius