Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jungtinė Karalystė žada perduoti Ukrainai naujausią lazerinį ginklą: pataiko į monetą kilometro atstumu

Britų lazerinis ginklas „DragonFire“ gali numušti priešininko bepiločius orlivius, raketas – vienas šūvis kainuoja vos 10 svarų sterlingų. Jungtinės Karalystės laivynas šiuos ginklus planuoja įsidiegti iki 2027 m., tačiau pradėta svarstyti gal leisti jį dar anksčiau perduoti Ukrainai, kuri galėtų juos panaudoti gindamasi nuo Rusijos agresijos, skelbia leidinys „The Telegraph“
Jungtinės Karalystės lazerinis ginklas „DragonFire“
Jungtinės Karalystės lazerinis ginklas „DragonFire“ / Socialinių tinklų nuotrauka

Pasak Didžiosios Britanijos gynybos sekretoriaus Granto Shappso, delsimas diegti naujas ginklų technologijas yra „didžiausias gynybos pinigų švaistymas“.

„Noriu paspartinti procesą, kuris paprastai trunka labai ilgai, galbūt iki 10 metų, iki daug trumpesnio laiko ir įdiegti jį galimai laivuose ir galimai sausumoje“, – pabrėžė jis.

Socialinių tinklų nuotrauka/Jungtinės Karalystės lazerinis ginklas „DragonFire“
Socialinių tinklų nuotrauka/Jungtinės Karalystės lazerinis ginklas „DragonFire“

Gynybos sekretorius nurodė, kad Jungtinė Karalystė planuoja papildyti savo arsenalą lazeriniais „DragonFire“ ginklais iki 2027 m., tačiau svarsto galimybę siųsti jų prototipus į Ukrainą anksčiau, net jei jie nebus 100 proc. užbaigti.

„Sakykime, kad jis nebūtinai turi būti 100 proc. tobulas, kad ukrainiečiai galbūt jį gautų. Kol kas tai vis dar yra 2027 m. data, bet, žinoma, aš pažiūrėsiu, ką galime padaryti, kad tai paspartintume“, – teigė G.Shappsas.

Projekto vadovas Mattas Corke'as žurnalistams sakė, kad „DragonFire“ gali būti perduotas keliems kariškiams „naudotojų bandymams“ jau rugsėjo mėnesį, kai technologiją išbandys 7-oji oro gynybos grupė.

Kas yra „DragonFire“?

Ginklas veikia fokusuojant 37 kanalus 1,5 kW galios lazerio spindulių, išdėstytų šešiakampėje matricoje, ir sujungiant juos veidrodžiais, kad būtų sujungta ir sustiprinta galia. Ginklas yra nepastebimas ir tylus, nes šviesos bangos ilgis siekia apie vieną mikroną, todėl neužfiksuojamas žmogaus akies ir yra artimas infraraudonųjų spindulių spektrui.

Jo veikimo nuotolis tebėra įslaptintas.

MBDA/Jungtinės Karalystės lazerinis ginklas „DragonFire“
MBDA/Jungtinės Karalystės lazerinis ginklas „DragonFire“

Jau įvykdytų bandymų metu ginklas sugebėjo sunaikinti bepiločius orlaivius ir susprogdinti minosvaidžius per mažiau nei penkias sekundes. Jis akimirksniu paverčia metalo paviršių 3000 laipsnių Celcijaus temperatūros plazma ir per kelias sekundes gali sudeginti skardą, fiuzeliažą ir ginklus.

Nors sistema buvo sukurta bepiločiams orlaiviams naikinti, G.Shappsas mano, kad ji yra pakankamai galinga, kad neutralizuotų greičiau judančius sviedinius, pavyzdžiui, balistines raketas.

Pirmą kartą „DragonFire“ buvo išbandyta Hebridų poligone 2024 m. pradžioje. Didžiosios Britanijos gynybos ministerija teigia, kad „DragonFire“ lazeris gali pataikyti į 1 svaro sterlingų monetą iš vieno kilometro atstumo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius