Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Jungtinės Karalystės karinis laivynas kviečiamas patruliuoti dėl migrantų laivelių

Britų karinio laivyno laivas ketvirtadienį rengiasi patruliuoti Lamanšo sąsiauryje – patruliavimas bus pradėtas padaugėjus atvejų, kai prieglobsčio prašytojai, daugiausia iraniečiai, bando valtimis nuplaukti iš Prancūzijos į Didžiąją Britaniją.
Britanijos sienos apsaugos patrulių laivas
Britanijos sienos apsaugos patrulių laivas / „Scanpix“/AP nuotr.

Britų pareigūnai trečiadienį vakare pranešė areštavę du vyrus, 33 metų Irano pilietį ir 24 metų britą, įtariamus nelegaliu migrantų gabenimu iš Prancūzijos į Angliją per Lamanšo sąsiaurį – judriausią pasaulyje laivybos kelią.

Bandymų pasiekti Britaniją mažais laiveliais ar valtimis per pastaruosius tris mėnesius, ypač – žiemos švenčių periodu, labai padaugėjo.

Patrulinis laivas „HMS Mersey“, kuris šiuo metu yra Portsmuto uoste prie Lamanšo, yra „prieinamas ir pasirengęs“ dislokavimui, vietos naujienų agentūrai „Press Association“ sakė šaltinis Gynybos ministerijoje.

Ministerijos atstovas naujienų agentūrai AFP sakė: „Mūsų ginkluotosios pajėgos pasirengusios suteikti papildomų pajėgumų ir patirties, kad padėtų Vidaus reikalų ministerijai reaguoti į migrantų atvykimą. Karališkojo karinio jūrų laivyno laivai toliau patruliuoja, kad apsaugotų JK teritorinių vandenų vientisumą.“

Pa de Kalė – siauriausią Lamanšo vietą – 2018 metais kirto maždaug 539 žmonės. 80 proc. jų atvyko per pastaruosius tris mėnesius, sakė vidaus reikalų ministras Sajidas Javidas.

Beveik visi, kuriems pavyko pasiekti Britaniją, paprašė prieglobsčio, trečiadienį sakė S.Javidas. Jis išreiškė abejonių dėl to, ar žmogus, palikęs saugią Prancūziją, galėtų būti „tikras prieglobsčio prašytojas“.

Jo komentarus iškart sukritikavo opozicijos parlamentarai.

Pasak S.Javido, bet kokie migrantai, paimti Britanijos vandenyse, bus plukdomi į kurį nors iš JK uostų.

Trečiadienį Mančesteryje Anglijos šiaurės vakaruose areštuoti iranietis ir britas yra įtariami nelegaliu migrantų plukdymu į Britaniją mažais laiveliais per Lamanšo sąsiaurį, sakė Nacionalinės įstatymų priežiūros agentūros NCA atstovė. Tyrimas tęsiamas.

Reaguodama į susiklosčiusią padėtį, Britanija iš Viduržemio jūros grąžina du pasieniečių katerius.

Laikraštis „The Sunday Times“ iš vienos migrantų stovyklos Prancūzijos pakrantėje pranešė, kad perplaukti Lamanšą bando vis daugiau gerai išsimokslinusių iraniečių.

Laikraštis citavo 34 metų automobilių pardavėją iš Teherano Ali, sakiusį, kad jo kelionė iš Irano sostinės į Britaniją jam iš viso atsieis 15 tūkst. svarų (16,6 tūkst. eurų), kuriuos jis dalimis moka vienai kurdų dominuojamai kontrabandininkų gaujai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius