2013-06-19 16:17

Jungtinės Valstijos nesekė vokiečių ir prancūzų elektroninės korespondencijos, sako Obama

JAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį, gindamas Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) sekimo programas, pareiškė, kad Jungtinės Valstijos niekada „nesiknaisiojo“ po Vokietijos, Prancūzijos ar Amerikos piliečių elektroninius laiškus.
Barackas Obama ir Angela Merkel
Barackas Obama ir Angela Merkel / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Viešėdamas Vokietijoje, kuri išreiškė susirūpinimą dėl JAV vykdytos telefonų ir internetinių duomenų rinkimo programos, B.Obama ją gindamas sakė, jog būtina surasti pusiausvyrą tarp piliečių saugumo ir jų duomenų slaptumo užtikrinimo.

Pasak B.Obamos, NSA įrašinėjami telefono pokalbiai ir renkama internetinė informacija padėjo išaiškinti mažiausiai 50 grėsmių, kurios kėlė pavojų ne tik JAV, bet ir kitoms šalims, tokioms kaip Vokietija.

B.Obama kalbėjo per bendrą spaudos konferenciją su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

A. Merkel sakė, kad ši tema buvo aptarta ir jos susitikime su B.Obama. Pasak kanclerės, žvalgyboje svarbu rasti tinkamas proporcijas ir pusiausvyrą.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą