Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jungtinėse Valstijose mirė Josifo Stalino dukra Svetlana Alilujeva

Josifas Stalinas su dukra Svetlana (1935 m.)
Wikimedia.org nuotr. / Josifas Stalinas su dukra Svetlana (1935 m.)
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Viskonsino valstijos (JAV) Ričlando mieste eidama 86-uosius metus mirė Sovietų Sąjungos diktatoriaus Josifo Stalino dukra Svetlana Alilujeva, pranešė „New York Times“.

S.Alilujeva mirė dar lapkričio 22-ąją, tačiau informacija apie tai paviešinta tik šį pirmadienį. Kaip pranešama, moteris mirė nuo tiesiosios žarnos vėžio.

S.Alilujeva, vienintelė J.Stalino dukra, gimė 1926 metų vasario 28 dieną Leningrade. Jos motina – antroji diktatoriaus žmona Nadežda Alilujeva.

J.Stalino dukra baigė Maskvos valstybinio universiteto istorijos fakultetą ir Visuomenės mokslų akademijos prie Sovietų Sąjungos komunistų partijos Centro komiteto aspirantūrą. Vėliau dirbo vertėja ir literatūros redaktore.

1967 metais kelionės į Indiją metu S.Alilujeva atsisakė grįžti į SSRS ir vėliau emigravo į JAV. Šioje šalyje ji išleido pagarsėjusią prisiminimų knygą „Dvidešimt laiškų draugui“, kurioje papasakojo apie savo tėvą ir gyvenimą Kremliuje.

1984 metais J.Stalino dukra grįžo į Sovietų Sąjungą ir jai vėl buvo suteikta sovietinė pilietybė, tačiau vos po poros metų S.Alilujeva dar kartą išvyko į JAV.

Amerikoje S.Alilujeva buvo žinoma kaip Lana Peters, tai yra prisistatydavo savo trečiojo vyro, architekto Williamo Peterso, pavarde. Paskutinius gyvenimo metus S.Alilujeva praleido Viskonsine.

Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min