TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja patvirtino įsipareigojimus Ukrainai

Ban Ki-moonas ir Dalia Grybauskaitė
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Ban Ki-moonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja ketvirtadienį priėmė rezoliuciją, kuria patvirtinami jos įsipareigojimai Ukrainos suverenitetui, politinei nepriklausomybei, vienybei ir teritoriniam vientisumui pagal tarptautiniu mastu pripažintas sienas.

Rezoliucija ragina visas šalis ir kitus tarptautinius veikėjus nepripažinti Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto statuso pasikeitimo pagal negaliojančio 2014 m. kovo 16 dienos referendumo rezultatus. Rezoliucija taip pat ragina skatinti taikų situacijos Ukrainoje sprendimą per tiesioginį dialogą ir pilnai įsitraukti į tarptautines tarpininkavimo pastangas.  

„Šios rezoliucijos priėmimas siunčia aiškią žinią, kad jėgos panaudojimas ir sienų keitimas prievarta nėra priimtini. Balsuodamos už šią rezoliuciją JT narės patvirtino savo įsipareigojimą pamatiniams JT Chartijos principams“, – teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Rezoliuciją JT Generalinei Asamblėjai pateikė Ukraina, Lietuva, Lenkija, Vokietija, Kanada ir Kosta Rika. 100 JT valstybių narių balsavo už rezoliuciją, 11 – prieš, 58 susilaikė.
 
Anksčiau šį mėnesį rezoliucija, patvirtinanti įsipareigojimą Ukrainos suverenitetui, politinei nepriklausomybei, vienybei ir teritoriniam vientisumui pagal tarptautiniu mastu pripažintas sienas, skelbianti kovo 16 dienos referendumą negaliojančiu, buvo teikta JT Saugumo Tarybai. Rusijai vetavus šią rezoliuciją, dokumentas nebuvo priimtas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min