Sportas gyvai

JT pasiuntiniai pričiupti besilinksminantys su Kolumbijos partizanėmis

Jungtinių Tautų stebėtojai Kolumbijoje turi problemų dėl vaizdo įrašo, kuriame matyti, kaip jie, pagal taikos susitarimą nusiųsti stebėti kairiųjų sukilėlių, šoka su jais. Vaizdo įrašą džiunglių stovykloje Kolumbijos šiaurėje per Naujųjų metų sutiktuves nufilmavo Ispanijos naujienų agentūra EFE. Jame matyti du vyrai su mėlynomis, JT ženklais pažymėtomis liemenėmis, šokantys su partizanėmis.
JT pasiuntinių šokiai Kolumbijoje su FARC narėmis
JT pasiuntinių šokiai Kolumbijoje su FARC narėmis / „Twitter“ nuotr.

Šie vaizdai, kuriuos kai kas atmetė kaip kolumbiečių pomėgio linksmintis net nepalankiausiomis aplinkybėms pademonstravimą, sulaukė griežtos kritikos iš tų, kas nepritaria vyriausybės ir Kolumbijos revoliucinių ginkluotųjų pajėgų (FARC) sudarytam taikos susitarimui.

„Koks pokštas, – socialiniame „Twitter“ piktinosi konservatorių parlamentarė Maria Fernanda Cabal. – Kaip galime pasitikėti JT delegatų nešališkumu, kai jie švenčia su FARC?“

Pirmadienį vakare paskelbtame JT misijos pareiškime sakoma, kad ji imsis deramų priemonių.

„Šis elgesys netinkamas ir neatspindi misijos profesionalumo ir nešališkumo vertybių“, – sakoma pareiškime, kuriame nenurodomi minėtų pareigūnų vardai ar pilietybės.

Pagal praėjusį mėnesį ratifikuotą taikos susitarimą šimtai JT remiamų stebėtojų, daugiausia – iš Lotynų Amerikos valstybių, dislokuojami daugiau kaip 20-yje stovyklų visoje šalyje, kur partizanai netrukus pradės savo ginklų atidavimą.

JT misijai pavesta priimti šiuos ginklus ir reguliariai teikti ataskaitas, kaip abi šalys laikosi sutarties, kuria siekiama užbaigti dešimtmečius trunkančias kruvinas kovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius