Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Juodaodį jaunuolį nušovęs JAV policininkas: mano sąžinė švari

Juodaodį nušovęs policininkas Darrenas Wilsonas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Juodaodį nušovęs policininkas Darrenas Wilsonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Jauną juodaodį Michaelą Browną Misūrio valstijos mieste Fergusone nušovęs policininkas Darrenas Wilsonas teigia, kad ginklo panaudojimas buvo neišvengiamas dėl kilusios grėsmės jo paties gyvybei. Antradienio vakarą D.Wilsonas duodamas interviu TV kanalui „ABC“ teigė, kad M.Brownas nesiruošė pasiduoti policininkui, kuomet pastarasis panaudojo ginklą. Taip Didžiosios žiuri išteisintas policininkas paneigė kai kurių liudytojų pareiškimus esą į juodaodį buvo šauta, kuomet jis nusprendė nesipriešinti pareigūnui, rašo naujienų svetainė huffingtonpost.com.

„Kuomet jis sustojo ir atsigręžė veidu į mane, jo dešinė ranka nuslydo link juosmens, o kairėj rankoje jis sugniaužė kumštį. Tuomet pradėjo mane kaltinti,“ – pasakoja policininkas ir pridūrė, kad tikėtina, jog juodaodis turėjo ginklą.

„Tuo metu savęs klausiau – ar galiu šauti į šį vaikiną? Suprantate? Ar teisiškai aš galiu tai padaryti? Sau atsakiau, kad aš turiu tai padaryti. Kitu atveju, jis mane nužudys, jeigu mane pagaus“, – prisiminimais su žurnalistu dalijosi D.Wilsonas.

Išteisintas policininkas teigia, kad šis atvejis buvo pirmasis, kuomet jis, būdamas pareigūnu, panaudojo ginklą. Į klausimą ar nemano, kad šis smurtą Fergusone išprovokavęs incidentas galėjo pasibaigti kitaip, D.Wilsonas atsakė neigiamai.

„Mano sąžinė švari, nes žinau, kad savo darbą atlikau tinkamai“, – pridūrė policininkas.

Iš karto po Didžiosios žiūri sprendimo išteisinti D.Wilsoną nužudyto M.Browno šeima išplatino pareiškimą, kuriame teigė: „Esame labai nusivylę, kad mūsų vaiko žudikas neatsakys už savo veiksmus.“

Policininkas teigė suprantantis žuvusio jaunuolio tėvų skausmą ir dar kartą išreiškė savo užuojautą.

„Nėra nieko, ką galėtum pasakyti, kas priverstų tėvus jaustis geriau“, – teigė D.Wilsonas.

„Niekada nenorėjau niekam atimti gyvybės“, – pridūrė policininkas ir pakartojo, kad jis tik dirbo savo darbą.

„Dariau tai, už ką man moka, tai buvo mano darbas“, – tikino D.Wilsonas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min