Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 11d. 12:51

Juodieji Lenkijos aviacijos metai: per pusmetį nelaimėse ore jau žuvo 22 žmonės

Lenkijoje sudužo lėktuvas.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Lenkijoje, netoli Čenstakavos, sudužo lėktuvas.

Piloto arba dispečerio klaida ir techniniai gedimai. Tokias tris hipotezes ekspertai tiria po aviakatastrofos šalia Lenkijos Radomo miesto, kai susidūrus dviem lėktuvams du žmonės žuvo, dar du buvo sužeisti. Atsakymus dėl nelaimės tyrėjai turėtų pateikti per mėnesį. Tačiau tai ne vienintelė tokia nelaimė šiemet Lenkijoje – Tvn24.pl suskaičiavo, kad nuo 2014-ųjų pradžios aviakatastrofose jau žuvo 22 asmenys.

Valstybinės aviacijos nelaimių tyrimo komisijos atstovų teigimu, ištyrus lėktuvų nuolaužas turėtų paaiškėti tikrosios šios nelaimės priežastys, duomenų tikimasi ir iš antruoju lėktuvu skridusių bei nelaimę išgyvenusių piloto ir jo keleivio. Tačiau jau dabar teigiama, kad greičiausia įtakos avarijai turėjo žmonių sprendimai.

Tebelaukiama ir kitos aviakatastrofos – praeitą šeštadienį įvykusios tragedijos šalia Čenstakavos tyrimo rezultatų. Tuomet žuvo net 11 iš 12 mokomuoju lėktuvu skridusių asmenų. Dauguma jų – parašiutininkai, patyrę ir dar tik besimokantys.

Šiais metais (o praėjo vos pusmetis) aviacijos nelaimėse Lenkijoje jau žuvo 22 asmenys. Tačiau aviacijoje dirbantys ekspertai tvirtina, kad tai nėra itin grėsmingi skaičiai – vien per savaitę įvyksta šimtai įvairiausių skrydžių. O pastaruoju metu taip nutiko, kad keli iš jų baigėsi skaudžiais nelaimingais atsitikimais. Tokius Lenkijos aeroklubo generalinio sekretoriaus Bohdano Wlostowskio žodžius cituoja tvn24.pl.

Kadras iš TVN24 reportažo/Lenkijoje, netoli Radomo miesto, susidūrė du lėktuvai
Kadras iš TVN24 reportažo/Lenkijoje, netoli Radomo miesto, susidūrė du lėktuvai

Metų, kai ore žūsta daug žmonių, vis pasitaiko. Lenkijos Civilinės aviacijos administracijos atstovė Marta Chylinska priminė 2011-uosius, kai 24 nelaimėse ore žuvo 36 asmenys.

Kokios priežastys lemia šias avarijas? Pastaraisiais metais vis daugiau lenkų siekia išlaikyti egzaminus įvairioms aviacijos licencijoms gauti. Rekordas pasiektas 2010 metais. Todėl kyla klausimas – ar didesnė paklausa nepablogina mokymo lygio? Nes tai galėtų būti viena iš dažnų nelaimių skrydžių metu priežasčių.

Dalis pačių aviacijos mokyklų atstovų prasitaria, kad naujai parengti pilotai turi mažai patirties, besimokydami išbando vos vieno tipo lėktuvus. Tiesa, kiti tokius priekaištus atremia tvirtindami, kad Lenkija itin gerai ugdo pilotus ir šioje srityje gali didžiuotis pasauliniais pasiekimais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min