Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 27d. 15:21 , atnaujinta: 2017 balandžio 27d. 17:03

Juodojoje jūroje nuskendo Rusijos žvalgybinis laivas, susidūręs su krovininiu laivu

Rusijos žvalgybinis laivas „Liman“
X90138 / Rusijos žvalgybinis laivas „Liman“

Nuskendo Rusijos karo laivas „Liman“ ketvirtadienį susidūręs su kitu laivu netoli Turkijos krantų, pranešė Rusijos gynybos ministerija. Nurodoma, kad visi įgulos nariai gyvi.

Anksčiau buvo pranešta, kad rusų laivui pramuštas dešinysis bortas žemiau vaterlinijos, bet įgula stengėsi išlaikyti jo plūdrumą.

„Visi Juodosios jūros karo laivyno tyrimų laivo „Liman“ jūreiviai yra gyvi, sveiki ir ruošiasi evakavimui iš Turkijos gelbėjimo laivo į rusų laivą“, – sakė ministerijos atstovas.

Anksčiau pranešta, kad susidūrimas su laivu „Ashot-7“ įvyko nepalankiomis orų sąlygomis 11 val. 53 min. už 25 jūrmylių į šiaurės vakarus nuo Bosforo sąsiaurio. „Į nelaimės rajoną 12 val. lėktuvu AN-26 išskrido gelbėtojų komanda“, – nurodo ministerija.

Žiniasklaidoje minima, kad prekinis laivas plaukioja su Togo vėliava.

Laivas „Liman“ yra Juodosios jūros karinio laivyno vidutinis žvalgybos laivas. Sausį jis grįžo iš žygio Viduržemio jūroje, kur veikė Rusijos karo laivyno operatyviniame junginyje.

Laivas „Liman“ yra Juodosios jūros karinio laivyno vidutinis žvalgybos laivas. Sausį jis grįžo iš žygio Viduržemio jūroje, kur veikė Rusijos karo laivyno operatyviniame junginyje.

BBC praneša, kad Rusijos žvalgybinis laivas plaukė pro Bosforo sąsiaurį tam, kad būtų dislokuotas Viduržemio regione, tiksliau – Sirijoje.

Turkijos ministras pirmininkas Binali Yildirimas telefonu pareiškė užuojautą savo kolegai Rusijos premjerui Dmitrijui Medvedevui.

Visi išgelbėtieji rusų jūreiviai buvo perkelti į Turkijos gelbėjimo laivą, iš kurio juos paims netoliese esantis Rusijos prekybos laivas „Ulus Star“. O šis pargabens jūreivius į Rusijos Juodosios jūros karo laivyno bazę aneksuotame Kryme.

73 metrų ilgio laivas „Liman“, pastatytas Lenkijoje 1970 metais, modernizuotas 1989 metais, yra Juodosios jūros karinio laivyno vidutinis žvalgybos laivas. Sausį jis grįžo iš žygio Viduržemio jūroje, kur veikė Rusijos karo laivyno operatyviniame junginyje.

Laive „Liman“ įrengta radiolokacinė sistema „Don“, hidroakustinė sistema „Bronza“, radijo žvalgybos aparatūra: „Rotor-N“, „Vakhta-M“, „Vakhta-10“, „Vachta-12“ ir kt. Laivas ginkluotas tik nešiojamuoju zenitiniu raketų kompleksu „Igla“.

Temos: 2 Turkija Rusija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min