Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jurijus Lužkovas vis dar tikisi gauti leidimą gyventi Latvijoje

Jurijus Lužkovas
„Scanpix“ nuotr. / Jurijus Lužkovas
Šaltinis: BNS
0
A A

Buvęs Maskvos meras Jurijus Lužkovas, kuriam sausį buvo atsisakyta išduoti leidimą gyventi Latvijoje, neatmetė minties vis dėlto jį gauti.

J.Lužkovas taip pat pareiškė interviu laikraščiui „Diena“, kad niekada nekalbėjo nieko bloga apie Latviją.

Atsakydamas į klausimą, kodėl būtent Latvijoje nori gauti leidimą gyventi, J.Lužkovas sakė: „Latvija pati kvietė žmones atvažiuoti, gauti leidimą gyventi, investuoti ir padėti Latvijai stiprinti ekonomiką. Ar tai ne visiškai gera priežastis?“

„Leidimas gyventi nėra man nėra šiaip tikslas. Tai galimybės išplėsti savo veiklos ribas, pasitraukus iš mero posto. Aš tapau laisvesnis, galiu daugiau rūpinti verslu, ūkio reikalais. Šioje srityje patyrimo turiu daugiau nei politikoje, nes iki išrinkimo Maskvos meru 28 metus dirbau aukštuose postuose chemijos pramonėje“, – sakė jis.

Latvija buvusiam merui patraukli atrodo tuo, kad čia beveik nėra kalbos barjero.

„Kodėl būtent Latvija? Žinoma, galiu prašyti leidimo gyventi ir kitose Europos šalyse, bet Latvija – naudingiausias variantas. Čia faktiškai nėra kalbos barjero, man suprantamas žmonių mentalitetas, o Latvijos ekonomikai reikia investicijų. Įgyvendinti Latvijoje daugelį projektų įdomiau nei Vidurio ir Vakarų Europos šalyse“, – pridūrė jis.

J.Lužkovas paaiškino, kad neatmetė minties gauti leidimą gyventi būtent Latvijoje: „Žinoma, neatmečiau. Argi jūs nežinote, kokio aš būdo?“

Atsisakymą išduoti leidimą gyventi jis pavadino nesusipratimu.

„Manau, tai nesusipratimas, kurio lemiamas aspektas – politinis. Beje, aš iki šiol negavau šio sprendimo, sukėlusio tokį triukšmą. Nesu tikras, kad jis nepriekaištingas juridiniu požiūriu. Gavęs leidimą gyventi Latvijoje, pradėsiu vykdyti verslo projektus, tokius būtinus jūsų šaliai, – sakė jis. – Patikėkite, kai priėmiau sprendimą pastatyti Jelgavoje automobilių surinkimo gamyklą, šis sprendimas buvo grįstas ne emocijomis. Tai buvo ūkinis sprendimas ir esu įsitikinęs, kad jis bus naudingas tiek Latvijai, tiek Rusijai.“

Jis mano, kad niekada nekalbėjo nieko bloga apie Latviją. „Aš niekada nekalbėjau nieko bloga apie Latviją. Taip, mano teiginiai buvo griežti, bet tai buvo dėl rusakalbių gyventojų padėties. Argi neturiu teisės reikšti savo nuomonę? Daugeliui tai nepatiko. Kaip miesto merui, man reikėjo pareikšti ne tiek savo nuomonę, kiek visuomenės nuomonę“, – sakė jis.

Į klausimą, ar negali būti atsisakymas išduoti leidimą gyventi susijęs su Latvijos Vyriausybės noru pagerinti santykius su Rusija ir neprovokuoti Kremliaus, J.Lužkovas atsakė: „Latvijai atėjo laikas atsisakyti pataikauti kitiems. Latvija yra nepriklausoma šalis. Jeigu kas pasakytų, kad Latvijos valdžia priėmė šį sprendimą remdamasi Rusijos valdžios rekomendacija, tai būtų skandalas.“

Kaip jau pranešta, Latvija sausį atsisakė išduoti J.Lužkovui leidimą gyventi ir įtraukė į nepageidaujamų asmenų sąrašą. Anksčiau J.Lužkovas pareiškė neketinąs palikti Rusijos, o leidimas gyventi jam būtinas judėjimo laisvei užtikrinti.

Latvijos vidaus reikalų ministrė Linda Murniecė priėmė sprendimą įtraukti buvusį Maskvos merą J.Lužkovą į nepageidaujamų Latvijai asmenų juodąjį sąrašą dėl jo priešiško požiūrio  į Latviją ir noro pasinaudoti ja asmeniniais tikslais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min