Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 5d. 21:30

Juščenka paaiškino rinkėjams, kodėl negali paduoti rankos Tymošenko

Viktoras Juščenka ir Julija Tymošenko
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Viktoras Juščenka ir Julija Tymošenko

Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka dar kartą pareiškė, kad nepritaria premjerės Julijos Tymošenko pažiūroms.

„Kaip galima paduoti ranką arba dirbti kartu, kai kalbama apie interesus, nukreiptus prieš valstybę ir tautą“, – antradienį pareiškė prezidentas per susitikimą Drohobyče su rinkėjais.

Jis pabrėžė, kad gerbia J.Tymošenką taip pat, kaip ir kitus politikus, tačiau nepritaria jos pažiūroms.

Viktoras Juščenka pabrėžė, kad Ukrainoje dar nebuvo tokio premjero, kuris būtų padaręs daugiau žalos žemės ūkiui.„Negerbiu jos vertybių, negerbiu jos pažiūrų, negerbiu jos nepatriotiškumo. Nors kartą per metus ji apsivelka siuvinėtus marškinius ir atvyksta į Drohobyčių, kad Galicijos tarme ištartų „mano draugai“, – tai dar ne ukrainiečių politikas“, – sakė prezidentas.

V.Juščenka pabrėžė, kad Ukrainoje dar nebuvo tokio premjero, kuris būtų padaręs daugiau žalos žemės ūkiui.

Pasak prezidento, iš tikrųjų Ukrainos premjerė prisidėjo prie to, kad ant bankroto slenksčio atsidūrė Ukrainos valstybinė bendrovė „Naftogaz“. Todėl Ukraina gali prarasti dujų tiekimo sistemą.

„Dar praeis vieneri metai, ir mes nebeturėsime dujų transportavimo sistemos“, – pažymėjo valstybės vadovas.

V.Juščenka taip pat pranešė, kad nesupranta, kodėl iš J.Tymošenkos iki šiol negirdėjo jos požiūrio į tai, kad Rusijos Juodosios jūros laivynas 2017 metais turi palikti Ukrainos teritoriją.

„Nesuprantu tokio premjero, nesuprantu tokio lyderio politinės jėgos“, – sakė prezidentas.

Tuo pačiu V.Juščenka įsitikinęs, kad turėdama efektyvią valdžią Ukraina galėtų tapti pavyzdžiu Europai, taip pat ir ekonomikos sferoje.

„Jeigu turėsime ukrainiečių premjerą, teatleidžia man Dievas, jeigu mūsų valdžia bus ukrainietiška, galinti veiksmingai išnaudoti šį potencialą – ji gali parodyti iki šiol neregėtą pavyzdį Europai“, – sakė prezidentas.

Agentūros korespondentas cituoja V.Juščenkos žodžius, kad „Ukraina – tai snaudžiantis dramblys“.

Prezidentas pažymėjo, kad Ukrainos „ekonominio potencialo nerastume kitose šalyse“.

Be kita ko, V.Juščenka Drohobyčo gyventojams pasakė, jog Ukrainos generalinė prokuratūra jau perdavė Didžiojo bado (Holodomoro) bylą teismui.

„Tikiuosi, kad po 77 metų per Ukrainos teismą mes įvardinsime tuos nusikaltėlius, kurie žudė mūsų senelius ir prosenelius“, – pareiškė prezidentas.

Baudžiamojoje byloje, kuri iškelta 2009-ųjų gegužės 22 dieną, minimi 136 asmenys, įtariami prisidėję prie Didžiojo bado.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min