Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 13d. 21:55

K.McCarthy: D.Trumpas atsakingas už riaušių kurstymą, bet skubota apkalta būtų „klaida“

Kevinas McCarthy
„Scanpix“/AP nuotr. / Kevinas McCarthy

JAV Atstovų Rūmų mažumos lyderis respublikonas Kevinas McCarthy trečiadienį pareiškė, kad prezidentas Donaldas Trumpas yra „atsakingas“ už kurstymą surengti riaušes JAV Kapitolijuje, tačiau perspėjo, kad skubota kadenciją baigiančio valstybės vadovo apkalta būtų netinkama.

„Manau, kad pareikšti apkaltą prezidentui per tokį trumpą laiką būtų klaida“, nes toks žingsnis „dar labiau suskaldys šią tautą“, sakė Atstovų Rūmų mažumos lyderis.

Visgi K.McCarthy pripažino, kad D.Trumpas „atsakingas už trečiadienio išpuolį prieš Kongresą per minios riaušes“ ir kad Kongresas turėtų priimti „rezoliuciją dėl papeikimo“ prezidento atžvilgiu – viešą, bet daugiausia simbolinį pasmerkimą.

Jis kalbėjo likus valandai iki balsavimo, per kurį, manoma, dauguma įstatymų leidėjų pritars kaltinimui „sukilimo kurstymu“.

Tokiu atveju D.Trumpas taptų pirmuoju prezidentu per JAV istoriją, kuriam buvo antrąkart surengta apkalta.

Tačiau mažai tikėtina, kad respublikonų kontroliuojamas Senatas bus sušauktas į nepaprastąją sesiją, kad surengtų teismą D.Trumpui iki jo kadencijos pabaigos sausio 20-ąją.

Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi anksčiau trečiadienį pareiškė, kad D.Trumpui paskutinę jo prezidentavimo savaitę privalo būti paskelbta apkalta, ir pavadino jį „aiškiu ir egzistuojančiu pavojumi“ Amerikai dėl „ginkluoto sukilimo“ JAV Kapitolijuje.

„Senatas patvirtino, kad neprasidės joks teismas, kol nebus prisaikdintas išrinktasis prezidentas Joe Bidenas", – nurodė K.McCarthy.

Tai reikštų, kad Senatui tektų žengti istorinį žingsnį ir pradėti apkaltos teismą kadenciją baigusio prezidento atžvilgiu.

Respublikonai ne kartą pabrėžė, kad greitas apkaltos procesas – be posėdžių, oficialių liudytojų pristatymų ir mažai įrodymų dėstymo – atvertų „Pandoros skrynią“, sudarydamas oponuojančioms partijoms sąlygas pradėti žaibiškai skelbti apkaltas savo nemėgstamiems prezidentams.

K.McCarthy buvo vienas iš respublikonų įstatymų leidėjų, parėmusių D.Trumpo pastangas užginčyti rinkimų rezultatus keliose valstijose dėl nepagrįstų kaltinimų masiniu sukčiavimu.

Tačiau trečiadienį drauge su šešiais Atstovų Rūmų respublikonais, dabar viešai sakančiais, kad balsuos už apkaltą, K.McCarthy pripažino J.Bideno pergalę ir sakė esąs „pasirengęs padėti“ naujajam prezidentui.

„Aiškiai pasakykime: Joe Bidenas po savaitės bus prisaikdintas JAV prezidentu, nes jis laimėjo rinkimus“, – sakė respublikonų mažumos lyderis žemuosiuose Kongreso rūmuose.

„Tautos ir pasaulio akys nukreiptos į mus. Turime pasinaudoti šia proga pasveikti ir sustiprėti“, – pridūrė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

03:45
19:56
13:58

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min