Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką apie Vladimirą Putiną sako jo kūno kalba?

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vokiečių ekspertas Michaelas Moesslangas, užsiimantis kūno kalbos analize, pateikė savo išvadas, ką apie Vladimiro Putino savijautą sako jo kūno kalba, skelbia „Focus“.

Daugiausia dėmesio ekspertas skyrė spaudos konferencijai, kurios metu Rusijos prezidentas kalbėjo apie situaciją Ukrainoje.

Eksperto teigimu, nors V.Putinas bandė sudaryti įspūdį, kad jis visai neįsitempęs, kai kurių siunčiamų signalų jam paslėpti nepavyko. 

Pavyzdžiui, jis sėdėjo asimetriškai, plačiai išskėtęs kojas, jo dešinė ranka didžiąją dalį laiko buvo ant ranktūrio, o kaire jis laikėsi įsikibęs krėslo, alkūnė pakelta. 

„Jo kojos ir kairė ranka dominuoja, tai kalba apie įtampą, nors jis ir bando sudaryti priešingą įspūdį, sėdėdamas aiškiai pasilenkęs į šoną ir pasirėmęs dešine ranka į ranktūrį“, – sako ekspertas. 

Panašias išvadas galima daryti ir iš jo mimikos. Pokalbio metu jis periodiškai suraukdavo kaktą ir pakeldavo antakius, tokiu būdu, eksperto nuomone, stengdamasis paslėpti agresiją ir įsiūtį. Plačiai atmerktos akys turėtų kalbėti apie draugiškumą. „Medžiotojas stengiasi apgauti auką“, – taip komentavo  M.Moesslangas. 

M.Moesslangas teigia, kad V.Putino akių kontaktas su pašnekovais truko neilgai, o jo galva buvo nuleista, Rusijos prezidentas žiūrėjo iš apačios į viršų. „Paprastai tai liudija apie nepasitikėjimą, tačiau V.Putino atveju tai netiesa. Greičiau jau tai yra dominuojantis, teisiantis žvilgsnis – panašus į mokytojo“, – sako ekspertas. 

Ekspertas pažymi, kad nors V.Putinui ir nepavyksta visiškai nuslėpti įtampos, jis visgi sugeba gana įtikinamai demonstruoti pasitikėjimą savimi. M.Moesslango teigimu, Rusijos prezidentui dabar tenka siųsti dviejų rūšių signalus. „Vakarams jis turi atrodyti kaip žmogus, kuris gerai apmąstė savo veiksmus ir priverstas veikti taip, kaip veikia, o Ukrainai reikia pademonstruoti absoliutų pasiruošimą, priešingu atveju jo grasinimai neduos norimo efekto“. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min