Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką pasaulio lyderiai veikė jaunystėje?

Kim Jong-unas, Vladimiras Putinas, Angela Merkel, Barackas Obama
„Scanpix“/„Reuters“/SIPA nuotr./ 15min.lt fotomontažas / Kim Jong-unas, Vladimiras Putinas, Angela Merkel, Barackas Obama
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Trečiasis gyvenimo dešimtmetis daugeliui yra abejonių, blaškymosi, bulvių ir makaronų laikotarpis. Kaip jis prabėgo žmonėms, kurie šiuo metu vadovauja svarbiausioms pasaulio valstybėms? „PolicyMic“ portalas surinko jų jaunystės faktus.

Barackas Obama

1983 m. baigęs politikos mokslų studijas Kolumbijos universitete B.Obama persikraustė į Čikagą, kur dirbo su neturtingoms bendruomenėms, nukentėjusiomis dėl plieno gamyklos uždarymo. Iki 1988-ųjų, kai įstojo į Harvardo Teisės mokyklą, jis dar spėjo pakeliauti, įskaitant ir giminių aplankymą Kenijoje.

Vladimiras Putinas

V.Putinas norėjo dirbti žvalgyboje dar nepabaigęs aukštosios mokyklos, bet į KGB nuėjo dirbti tik pabaigęs teisės studijas Leningrado valstybiniame universitete. Iš pradžių dirbo sekretoriate, vėliau kontržvalgyboje. Ten jis praleido daugiau nei dešimtmetį, taigi šis žmogus jaunystėje, ko gero, išvengė savęs ieškojimo ir nerimastingo blaškymosi.

Angela Merkel

A.Merkel savo būsimą pirmąjį vyrą Ulrichą sutiko vos dvidešimties – 1974 metais. Jie abu studijavo fiziką. Po trejų metų susituokė – iš dalies dėl to, kad toks buvo VDR reikalavimas norint gyventi kartu. A.Merkel mėgstamiausias alkoholinis gėrimas universitete buvo degtinė su vyšnių sultimis. Baigusi studijas A.Merkel dirbo padavėja ir kartu su vyru gyveno 30 kv. m. kambaryje su bendro naudojimo vonios kambariu.

Davidas Cameronas

Benjaminas Netanyahu
Benjaminas Netanyahu

Baigęs Oksfordo universitetą su aukščiausio lygio diplomu D.Cameronas praleido penkerius metus dirbdamas Konservatorių partijos tyrimų skyriuje.

Apie jį partijoje atsiliepiama kaip apie talentingą ir stropų darbuotoją, tačiau universitete jis priklausė Bullingdono klubui, kuris garsėjo vakarėliais ir barbariškais pokštais. Dabar D.Cameronas visuomet atsisako kalbėti apie ten praleistą laiką.

Benjaminas Netanyahu

Dar prieš sukankant 20 metų B.Netanyahhu įstojo į Izraelio kariuomenę ir tarnavo elitiniame dalinyje. Jis dalyvavo keliose svarbiose operacijose, pavyzdžiui, 1972 m. vadavo užgrobtą lėktuvą ir vadovavo reidui į Sirijos teritoriją. Po kariuomenės B.Nretanyahu JAV studijavo architektūrą ir verslo administravimą Masačiūsetso technologijos universitete.

Hassanas Rouhani
Hassanas Rouhani

Hassanas Rouhani

H.Rouhani pats mokėjo už savo studijas Teherano universitete ir, įgijęs teisės bakalauro laipsnį, keliavo po šalį agituodamas prieš šachą ir už ajatolą Khomeini.

Dėl politinių pažiūrų jis daugybę kartų buvo suimtas. Galiausiai jam, kaip ir Paryžiuje gyvenusiam ajatolai, teko palikti šalį. H.Rouhani studijavo Škotijoje. Teigiama, kad jis laisvai kalba persų, anglų ir arabų kalbomis, taip pat šiek tiek prancūziškai, vokiškai bei rusiškai.

Xi Jinpingas

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas
Kinijos prezidentas Xi Jinpingas

Kompartijos generalinis sekretoriuis Xi Jinpingas yra Xi Zhongxuno – vieno iš Komunistų partijos įkūrėjų – sūnus. Kaip ir daugelis to meto „intelektualaus jaunimo“, jis buvo išsiųstas dirbti į provincij. Jis mokėti valstietiškų vertybių ir, kaip teigiama, gyventi ir lauko sąlygomis. Vėliau studijavo cheminę inžineriją bei marksizmą ir ideologinį auklėjimą Pekine.

Kim Jong Unas

Didelė dalis Kim Jong Uno gyvenimo yra paslaptiga, įskaitant ir jo gimimo metus (1982), kurie gali būti parinkti simboliškai. Jis mokėsi Kim Il-sungo kariniame universitete ir galbūt kartu su tėvu Kim Jong Ilu dalyvaudavo karinėse inspekcijose iki jam sukako 30 metų. Visus savo titulus jis gavo per keletą valandų Darbininkų partijos posėdyje 2010 metais, kadangi ėmė silpti jo tėvo sveikata. Jis tapo generolu, Centrinės karinės komisijos pirmininko pavaduotoju ir Partijos centrinio komiteto nariu.

Kim Jong Unas buvo karštas Čikagos „Bulls“ krepšinio klubo fanas. Su buvusia klubo žvaigžde Denisu Rodmanu jis susitiko 2012-aisiais, kai šis atskrido į Šiaurės Korėją.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min