Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 4d. 18:44

Ką Š.Kalmanovičius veikė paskutines 72 gyvenimo valandas

Šabtajus Kalmanovičius ir Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas Atėnuose 2004 m.
Alfredo Pliadžio nuotr. / Šabtajus Kalmanovičius.

Tyrėjai, siekdami detaliau ištirti verslininko Š.Kalmanovičiaus žūties aplinkybes, detaliai atkūrė paskutines 72 jo gyvenimo valandas.

Šeštadienį, spalio 31 d., verslininkas praleido kartu su savo žmona Ana ir sūnumis dvyniais užmiesčio name Pamaskvėje. Po dienos, sekmadienį, Š.Kalmanovičius namus paliko tik dėl vienos priežasties – jis išvyko į pirtį susitikti su bičiuliais, rašo life.ru.

Pirmadienį, lapkričio 2-ąją, Š.Kalmanovičius buvo suplanavęs daugybę susitikimų. 10 val. ryto savo biure jis susitiko su teisininku. Apie 13 val. pas verslininką atvyko nekilnojamojo turto agentas (jam padedant Š.Kalmanovičius Arbate savo sūnums nupirko butą). Susitikimas užtruko 10 min.

Vėliau Š.Kalmanovičius susitiko su dializės centro atstovais, po to – su sklypo pirkėjais.

Tuomet atėjo sekretorė ir įspėjo, kad Š.Kalmanovičius nepamirštų pasiruošti itin svarbiam susitikimui. Tačiau su kuo turėjo susitikti Š.Kalmanovičius, jis niekam nesakė. Aišku tik tiek, kad pokalbio tema turėjo būti Rusijos pilietybė, kurią neva reikėjo suteikti kažkuriam iš užsienio atvykusiam krepšininkui.

Po to jis susitiko su dviem krepšininkėm: Irina Osipova ir Marina Karpunina. Apie 15.20 val. Šabtajus paprašė jo netrukdyti ir užsidarė savo kabinete. Dar po 50 min. Šabtajus ėmė ruoštis itin svarbiam susitikimui. 16.35 val. verslininkas sėdo į savo „Mercedes“, kuriame vėliau buvo nužudytas.

Š.Kalmanovičiaus rato žmonėms buvo žinoma tik tiek, kad 17 val. verslininkas turėjo atvykti į sutartą vietą, persėsti į kitą automobilį ir juo vykti į derybas. Kur ir su kuo buvo planuojamos derybos, nėra žinoma.

Apie žmogžudystę Š.Kalmanovičiaus darbuotojai sužinojo 16.45 val. Tuo metu biure budėjusi sekretorė ragelyje išgirdo Š.Kalmanovičiaus vairuotojo Piotro Tumanovo balsą: „Lena, į mus šovė, mus apšaudė“. Pasak sekretorės, buvo beveik neįmanoma suprasti, ko nori vairuotojas. Ji tegirdėjo ūžesį, todėl pati paskambino į automobilyje įmontuotą telefoną. Tačiau ragelio niekas nekėlė. Po 10 minučių Lena prisiskambino pačiam Piotrui. Jis pranešė, kad Š.Kalmanovičius miręs.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min