Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 19, 10:53

Kabulo berniukų mokykloje per sprogdinimus žuvo mažiausiai šeši žmonės, 11 sužeista

Afganistano sostinėje mažiausiai šeši žmonės žuvo ir dar 11 buvo sužeisti per tris sprogimus, antradienį driokstelėjusius prie švietimo įstaigų šiitų hazarų rajone, įskaitant vieną berniukų mokyklą, pranešė policija ir medikai.
Išpuolis Kabule
Išpuolis Kabule / AFP/ „Scanpix“ nuotr.

Kabulo policijos atstovas Khalidas Zadranas per „Twitter“ parašė, kad vienas sprogdinimo taikinys buvo Abdul Rahimo Shahido vidurinė mokykla.

Mokykla yra Kabulo vakariniame Dašti Barči rajone, kur gyventojų daugumą sudaro hazarai. Anksčiau šiame rajone išpuolių yra įvykdęs džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

Per sprogdinimus „šeši žmonės žuvo, dar 11 buvo sužeista“, naujienų agentūrai AFP sakė Kh.Zadranas. Jis teigė, kad buvo panaudoti savadarbiai sprogstamieji įtaisai.

„Tai preliminarūs skaičiai. Esame įvykio vietoje ir laukiame daugiau detalių“, – pridūrė policijos atstovas.

Antradienį sprogimai driokstelėjo mokiniams išeinant iš mokyklos po rytinių pamokų, naujienų agentūrai AFP sakė vienas įvykio liudininkas.

Trečio sprogdinimo taikiniu tapo vienas anglų kalbos mokymo centras, esantis tame pačiame rajone.

Apsaugininkai, budėję siauroje gatvėje, vedančioje prie dviejų aukštų mokyklos pastato, sakė matę 10 nukentėjusiųjų. Mokyklos viduje naujienų agentūros AP operatorius matė krauju aptaškytas sienas, apdegusius sąsiuvinius ir besimėtančius vaikų batus.

Atrodo, kad didelės berniukų mokyklos komplekse susisprogdino mažiausiai vienas mirtininkas, sakė įvykio liudininkai. Kol kas neaišku, kiek sprogdinimo metu mokykloje buvo vaikų.

Socialiniuose tinkluose paskelbtose nuotraukose matyti keli kūnai, gulintys prie mokyklos vartų ir jos teritorijoje.

Kompleksą apsupo talibų kovotojai.

Nukentėjusieji buvo išvežti į ligoninę, bet Talibano kovotojai neleido į ją patekti žurnalistams.

Dėl šio išpuolio atsakomybės kol kas niekas neprisiėmė.

Šiitai sudaro maždaug 10 proc. Afganistano gyventojų. Daugelis jų yra dešimtmečius Afganistane persekioti etniniai hazarai.

Talibanas, kuris valdžią Afganistane perėmė praeitais metais nuvertęs JAV remtą vyriausybę, anksčiau taip pat persekiodavo šiitus. Sunitų ekstremistai šiitus laiko atskalūnais, bet naujoji administracija yra pažadėjusi stabilizuoti šalį ir po virtinės išpuolių pažadėjo ginti šiitų mažumą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min