Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 13, 11:31

Kai stringa jau naftos embargas: Europai susitarti dėl sankcijų rusiškoms dujoms būtų dar sunkiau

Dar toli gražu neaišku, ar ES galiausiai pasieks tvarų susitarimą dėl rusiškos naftos importo sustabdymo – žinia buvo iškilminga, bet kai kurios šalys, visų pirma Vengrija, reikalauja išimčių ir garantijų. Embargas gali būti gana drungnas. O tokios įnirtingos ir vis dar nesibaigusios kautynės rodo, kad kitas mūšis – ko gero, dėl dujų iš Rusijos nebepirkimo – bus dar nuožmesnis. Ir nebūtinai baigsis sėkmingai.
Ar ES pavyktų greitai atsisakyti rusiškų dujų importo? Tik prenumeratoriams
Ar ES pavyktų greitai atsisakyti rusiškų dujų importo? / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Atominė bomba“, – taip naująjį ES sankcijų paketą, kuriuo siūloma iki metų pabaigos atsisakyti rusiškos naftos importo, pavadino Vengrijos pareigūnai.

Dabar Europos Komisijos ir įtakingiausių ES šalių narių lyderiai turi skraidyti į Budapeštą ir skambinti vengrų premjerui Viktorui Orbanui, siekdami įtikinti jį leistis į kompromisą.

Vengrija nori išimčių dėl terminų ir papildomų garantijų dėl naujų vamzdynų tiesimo, o apetitas, regis, auga bevalgant, nes prašoma, kaip teigė vienas diplomatas, visiškos išimties – nors nuo Kremliaus naftos, kuria finansuojama invazija į Ukrainą, Budapeštui, Bratislavai ir Prahai ir taip siūloma toliau leisti importuoti „juodąjį auksą“ iki 2024-ųjų pabaigos.

Bet naftos embargas gali pasirodyti kaip žaisliukas prieš vadinamąjį dramblį kambaryje – rusiškas dujas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min