Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip atrodo Maidano protestuotojų gyvenimas?

Sekmadienis, gruodžio 8 d. Kijeve
„Scanpix“ nuotr. / Sekmadienis, gruodžio 8 d. Kijeve
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Ukrainos Maidane protestuotojų gyvenimas sustyguotas – čia pat ant laužų verdama sriuba, arbata su imbieru ir citrina, kava. Maidane dirba apie 5 tūkstančius savanorių: jie ruošia ir dalija maistą, saugo, teikia informaciją apie nakvynę. Maidane jau tapo tradicija kas valandą giedoti šalies himną ir drauge su dvasininkais melstis.

Miestas mieste – tai Maidanas Kijeve. Kaip sako patys protestuotojai, kurių čia daugėja valandomis (skaičiuojama dešimtimis tūkstančių), jie pasiryžę išsikovoti teisę tapti europiečiais. Todėl jie sako, kad nesitrauks.

Daliju šiltas kojines visiems, jas atvežiau iš Kirovogrado. Ypatingai tiems, kurių kojos peršlapę. Galima imti dvejas ar trejas poras, viskas dovanai, – pasakoja protestuotojas Valerijus.

„Aš jūreivis. Taigi turiu dabar laisvo laiko. O kiti draugai – kas pasiėmė laisvų dienų, kas atostogų, kas tiesiog atsiprašė iš darbo. Juk ir darbdaviai supranta, kad Ukrainą reikia palaikyti. Žmonės čia aikštėje turi būti pasikeisdami, privalome laimėti prieš banditų valdžią“, – tvirtina Viktoras, protestuotojas iš Ivano-Frankovsko.

„Daliju šiltas kojines visiems, jas atvežiau iš Kirovogrado. Ypatingai tiems, kurių kojos peršlapę. Galima imti dvejas ar trejas poras, viskas dovanai“, – pasakoja protestuotojas Valerijus.

Maidane dirba apie penkis tūkstančius savanorių ir apie šimtas kvalifikuotų įvairių specialybių žmonių. Apsaugoje – apie tris tūkstančius, dauguma jų – Afganistano karo veteranų. Jie ne tik prižiūri tvarką, bet protestuotojus moko ir apsiginti. Kiti savanoriai gamina ir dalija maistą. Maisto gamybą ir kokybę nuolat tikrina Higienos tarnybos. Kijevo valdžia uždraudė komunalininkams tvarkyti aikštę, netgi išvežti tualetų turinį, todėl ketvirtadienį čia paskelbta švaros diena – kiekvienas savo darbo vietą tvarko pats. 

„Daugiausiai maisto mums suneša žmonės, tikri ukrainiečiai. Uždarė metro, tai kijeviečiai maistą nešė rankose ir pėsčiomis. Remia verslininkai, dabar perkame tik apie 20 procentų reikalingų produktų. Juk žiema, reikia ir citrinų. Ukrainietiškų lašinių ir česnako užteks visiems“, – tikina Maidano komendanto pavaduotojas Bogdanas Dubas.

„Čia dirba beveik vien savanoriai. Jie teikia ir  medicinos pagalbą. Įsteigėme psichologinės  pagalbos centrą. Žmonės, patiriantys stresą, turi galimybę gauti profesionalią pagalbą“, – pasakoja Maidano komendantas Stepanas Kubyvas.

Dvasinę paramą protestuotojams Maidano scenoje nuolat reiškia įvairių religinių koncesijų atstovai. 

Ir naktį, ir dieną Maidano scenoje koncertuoja žinomi Ukrainos atlikėjai. Viena iš jų – Eurovizijos nugalėtoja Ruslana, čia, Maidane, ji nuo pirmos mitingų dienos.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min