Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 03, 22:58

Kaip CŽV susekė ir likvidavo „Al-Quedos“ vadą – padėjo vienas jo įprotis

JAV žvalgybos pareigūnai, į Kabulą atvykusį „Al Qaidos“ lyderį Aymaną al-Zawahri šį pavasarį susekė, išsiaiškinę jo įpročius: jam patiko skaityti, anksti rytais vienam saugiai įsitaisius savo namo balkone.
Talibano kariai Tik prenumeratoriams
Talibano kariai / „The New York Times“/JIM HUYLEBROEK nuotr.

Analitikai visuomet ieško tokių kasdienių įpročių, kuriais CŽV galėtų pasinaudoti. A.Al-Zawahri atveju jo ilgi pasisėdėjimai balkone suteikė agentūrai galimybę iššauti raketą taip, kad būtų išvengta papildomos žalos.

A.Al-Zawahri, vieno ieškomiausių pasaulyje teroristų, medžioklė prasidėjo dar prieš rugsėjo 11-osios išpuolius.

CŽV tęsė jo paieškas, kai jis pakilo į „Al Qaedos“ hierarchijos viršūnę po Osamos bin Ladeno mirties ir po to, kai pernai Talibanas užėmė Afganistaną. Persekiojimo metu padaryta klaida – dvigubo agento užverbavimas – atvedė agentūrą į vieną kruviniausių dienų jos istorijoje.

Netrukus po to, kai Jungtinės Valstijos paliko Kabulą, CŽV sustiprino pastangas surasti A.al-Zawahri, būdama įsitikinusi, kad jis bandys sugrįžti į Afganistaną.

Aukšti pareigūnai patikino Baltuosius rūmus, kad net nebūdami Afganistane sugebės kurti ir palaikyti informatorių tinklus šalies viduje ir kad Jungtinės Valstijos nebus aklos ten galbūt besiformuojančiai terorizmo grėsmei. Agentūrai A.al-Zawahri suradimas būtų buvęs geras būdas patikrinti šį teiginį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min