2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Kaip Kyjivas tapo reta saugia vieta karo draskomoje Ukrainoje

Komunikacijos specialistė iš Kyjivo Inna Kozič vis dar verkia prisimindama pirmąsias praėjusių metų savaites, kai Rusija apgulė Ukrainos sostinę.
Kyjivo policija taikosi į dronus virš sostinės
Kyjivo policija taikosi į dronus virš sostinės / „Reuters“/„Scanpix“

„Vienu metu aš ir mano vaikai tris savaites miegojome koridoriuje. Ėjau miegoti, nes nebuvau tikra, ar visi atsibusime kitą dieną“, – prisimena I.Kozič.

Tačiau dabar sostinę sauganti priešlėktuvinė gynyba leidžia jai Kyjive jaustis saugiau nei bet kur kitur Ukrainoje – tiek, kad ji bijo išvykti už miesto ribų, rašo Briuselio leidinys „Politico“.

„Net bijojau pasiimti vaikus vasaros atostogoms, nes žinojau, kad kiti regionai, deja, neturi tokios stiprios priešlėktuvinės gynybos kaip mes. Ir man labai skaudu dėl ukrainiečių iš kitų regionų, kurie vis dar priversti gyventi kasdien bombarduojami Rusijos“, – sakė I.Kozič.

Kai 2022 m. vasario 24 d. prasidėjo plataus masto Rusijos invazija, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino Vakarus uždaryti Ukrainos dangų Rusijos aviacijai ir raketoms. Taip neįvyko, tačiau Ukrainos sąjungininkai nuolat siuntė geriausias savo oro gynybos sistemas, kad padėtų apsaugoti šalies miestus, ypač Kyjivą.

Prasidėjus karui, Kyjivas rėmėsi sovietmečio laikų vidutinio nuotolio priešraketinėmis sistemomis S-300 ir „Buk M1“ – tai problema, nes pakaitines raketas daugiausia gamina Rusija.

Dabar ši gynyba sustiprinta trumpojo nuotolio sistemomis „Gepard“ iš Vokietijos ir trumpojo nuotolio oro gynybos sistemomis „Avenger“ iš JAV, kurios numuša bepiločius lėktuvus ir sparnuotąsias raketas.

Vidutinio nuotolio gynybai Ukraina naudoja JAV kompanijos „Raytheon“ gaminamas raketas MIM-23 „Hawks“, kompanijos „Raytheon“ ir Norvegijos „Kongsberg“ sukurtą sistemą NASAMS ir Vokietijos IRIS-T SLM. Tolimojo nuotolio gynybą užtikrina JAV „Patriot PAC-3“ ir Prancūzijos bei Italijos tiekiami „Eurosam SAMP/T“.

Ukrainos priešlėktuvinės gynybos pajėgos įrodė, kad sugeba integruoti modernias sistemas su sovietinėmis, „Politico“ sakė Kyjivo karinės administracijos vadovas Serhijus Popka.

„Mes ir toliau tikimės sąjungininkų ir partnerių paramos. Mums reikia daugiau oro gynybos priemonių. Įvairialypės. Ir ne tik sostinei, bet ir kiekvienam Ukrainos miestui. Kiekvienas priešlėktuvinių raketų kompleksas yra aukso vertės“, – sakė S.Popka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min