Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 12, 22:56

Kaip netekti draugų – nuo Rusijos nusigręžė net draugiška Bulgarija

Praėjus savaitei nuo Rusija įsiveržimo į Ukrainą, Maskvos ambasadorė Bulgarijoje įkopė į snieguotą kalnų perėją, kad pagerbtų caro laikų rusų karius, XIX amžiuje ten žuvusius kovoje už Bulgarijos nepriklausomybę. Tačiau netrukus šių dienų rūpesčiai nustelbė mėginimus priminti Bulgarijai jos istorinę skolą Rusijai.
Ukrainą palaikanti demonstracija Bulgarijoje Tik prenumeratoriams
Ukrainą palaikanti demonstracija Bulgarijoje / „The New York Times“/Nanna Heitmann nuotr.

Tą pačią dieną Bulgarija išsiuntė du ambasadoriaus pavaldinius įtariamus šnipinėjimu ir paskelbė sulaikiusi aukšto rango karininką, taip pat apkaltintą šnipinėjimu Rusijai.

Praėjus keletui savaičių, Bulgarija – šalis, kurią Maskva ilgai laikė karščiausia ir patikimiausia savo drauge Europoje – kartu su kitomis ES narėmis įvedė Rusijai griežtas ekonomines sankcijas, pasiūlė Ukrainai remontuoti sugadintus jos karinius sraigtasparnius bei tankus ir išvarė dar daugiau Rusijos diplomatų.

„Tradiciškai Rusija čia visada buvo labai įtakinga, bet mes jai buvome didelė staigmena“, – praėjusią savaitę Bulgarijos sostinėje Sofijoje pareiškė ministras pirmininkas Kirilas Petkovas.

„Jie nesupranta, kas atsitiko“, – pridūrė jis.

Spartus santykių su Bulgarija – neturtinga, tačiau simboliškai svarbia šalimi dėl jos glaudžių istorinių ryšių su Rusija – atšalimas pabrėžia, kaip toli nusirito prezidento Vladimiro Putino įsakytos invazijos į Ukrainą raibuliai, ir ne tik mūšio lauke.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min