Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip pasikeitė teroristų siaubiamų Luhansko ir Donecko sričių gyventojų įpročiai?

Slovjanske išplėšta parduotuvė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Žmonės Rytų Ukrainoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Portalas depo.ua skelbia sąrašą savybių, pagal kurias galima nesunkiai atpažinti žmogų, gyvenantį Luhansko ir Donecko srityse. Taigi, Luhansko arba Donecko srityse gyvenantiems žmonėms būdingi šie 33 požymiai.

1.Jeigu jums papasakoja apie naujienų laidos siužetą, pirmiausia domitės, kuris kanalas tai parodė – rusų ar ukrainiečių. Savo išvadas darote pagal tai, o pati informacija nėra svarbi.

2. Kai gatvėje girdite, kad kažkas sako: „Mūsiškiai užėmė tam tikrą gyvenvietę“, įsiklausote atidžiau, kad suprastumėte, ką kalbantis laiko „mūsiškiais“, – separatistus ar Ukrainos kariuomenę. 

Kai gatvėje girdite, kad kažkas sako: „Mūsiškiai užėmė tam tikrą gyvenvietę“, įsiklausote atidžiau, kad suprastumėte, ką kalbantis laiko „mūsiškiais“, – separatistus ar Ukrainos kariuomenę. 

3. Išgirdę gatvėje automobilių signalus, pirmiausia galvojate, kad tai batalionas „Vostok“, o ne vestuvės ar demonstracija. 

4.Jūs žinote, kur yra visi miesto kariniai daliniai. Net jeigu to nežinojote praeityje. Net jeigu jūs – mergina.

5. Jūs išmokote atpažinti įvairiausių ginklų šūvius pagal garsą. O kamufliažinės uniformos, kurias anksčiau dėvėdavo medžiotojai ar žvejai, sukelia įtampą, o ne smalsumą. 

6. Kviesdami taksi po dešimtos valandos vakaro, patikslinate savo maršrutą, norėdami išsiaiškinti, ar vairuotojas tikrai važiuos ten, kur jums reikia. Kai kuriais atvejais to reikia klausti ir dieną. 

7. Kai jums skambina ir klausia „Kaip sekasi“, vietoj „normaliai“ atsakote „kol kas ramiai“.

8. Jūsų rytas prasideda nuo apsilankymo internete, siekiant išsiaiškinti, kurioje šalyje gyvenate ir kas įvyko per naktį. Tai keičia jūsų maršrutą ir nusiteikimą dienai. 

Jūsų rytas prasideda nuo apsilankymo internete, siekiant išsiaiškinti, kurioje šalyje gyvenate ir kas įvyko per naktį

9. Sraigtasparnio garsas nebekelia noro pašaukti vaikus ir parodyti jiems skraidantį aparatą – priešingai, tai tampa priežastimi atsitraukti nuo lango. 

10. Prie jūsų lovos guli supakuotas lagaminas, šalia – patogūs batai ir drabužiai, kad būtų galima išvykti negaištant laiko. 

11. Niekas kieme nebevalo kilimų ir nebedrumsčia ramybės. 

12. Išeidami iš namų, net jei einate į artimiausią parduotuvę duonos, imate su savimi pasą. 

13. Jau išmokote keliaudami mieste ir planuodami laiką įskaičiuoti ir tai, kiek laiko sugaišite kontrolės postuose. 

14. Pagal uniformas ir antsiuvus jau nesunkiai galite atpažinti, kokiai būtent grupuotei priklauso žmonės kontrolės poste. Kai kuriuose jų su jumis jau sveikinasi. 

15. Bobutės iš tavo laiptinės joms nepatinkančius žmones ėmė vadinti nebe prostitutėmis ir narkomanais, o teroristais ar fašistais (priklausomai nuo jų pažiūrų). 

16. Jūs turite bent vieną pažįstamą žmogų, kuris žino ką nors iš Maidano, kurio kraujo analizėje neva rado narkotikų, ir bent vieną, kurį separatistai paėmė tiesiog gatvėje ir išvežė kariauti į Slovjanską. 

17. Maždaug kas penktas jūsų pažįstamas išvyko iš miesto. 

18. Maždaug kas trečias jūsų pažįstamas prarado arba darbą, arba dalį pajamų. 

19. Emocinė atmosfera jūsų aplinkoje prarado šilumą, ideologiniai skirtumai kai kuriems tavo kolegoms trukdo bendrauti tarpusavyje. 

20. Pirmas klausimas, kurį išgirstate iš savo pažįstamų: „Tu neketini išvažiuoti?“ Neigiamas atsakymas 80 proc. atvejų sukelia nuostabą, 20 proc. pasigėrėjimą. 

21. Jei anksčiau jus nervindavo pergrūstos parkavimo aikštelės ar troleibusai, dabar tokiais dalykais džiaugiatės kaip vaikas. Juk tai suteikia viltį, kad viskas bus gerai. 

22. Fejerverkai sulaukia nesveiko viso miesto dėmesio. Socialiniai tinklai nervingai reaguoja į kiekvieną triukšmą. 

23. Miesto komunalininkų darbas jums tapo kažkuo išskirtiniu, nors anksčiau jų net nepastebėdavote.

Išeidami iš namų, net jei einate į artimiausią parduotuvę duonos, imate su savimi pasą

24. Jūsų namuose yra maisto atsargų mėnesiui, nors anksčiau jų turėdavote tik vienai dienai. 

25. Dalis jūsų draugų – už separatistus, dalis – už vieningą Ukrainą. Tai – svarbus faktorius, pagal kurį organizuojate savo susiėjimus.

26. Jūs įgijote naują ritualą apskambinti giminaičius, gyvenančius aplinkiniuose miestuose. Ypač perskaičius naujienas. 

27. Niekada savo išėjimo iš namų neplanavote taip kruopščiai kaip dabar. Visi sustojimai privalomai pažymimi skambučiais artimiesiems. 

28. Priprantate prie naujo mėgstamiausių kavinių ir restoranų darbo laiko. Išmokote grįžti namo dviem trim valandom anksčiau nei įprastai. 

29. Jūsų pirkinių krepšelis keičiasi kiekvieną savaitę, nes daugelis žinomų prekinių ženklų dingsta iš parduotuvių. 

30. Pas jus atsirado tolimas giminaitis Rusijoje arba tolimame Ukrainos regione, kuris pasiūlė persikraustyti pas jį, „kol nenugalės teroristų/fašistų“. 

31. Jūs žinote, kur yra artimiausia slėptuvė nuo bombų, o sugebėjimas greitai susiruošti tapo išties svarbiu įpročiu. 

32. Jūs jau beveik praradote viso, kas vyksta, gijas, nežinote, kas kaltas, o kas ne, tačiau posakis „taikus dangus“ išspaudžia ašarą. Net jeigu ir esate tvirtas, suaugęs žmogus.

33. Jūs su dvigubu švelnumu prieš naktį bučiuojate savo vaikus. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min