Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 3d. 14:46

Kaip Sovietų Sąjungos laikais: Rusijoje neliko paskutinės nepriklausomos televizijos laidos

M.Maksimovskaja su kūrybine grupe kalbina M.Chodorkovskį
„Savaitės“ su Marijana Maksimovskaja „Facebook“ paskyros nuotr. / M.Maksimovskaja su kūrybine grupe kalbina M.Chodorkovskį

Vienintelė buvusi nepriklausoma laida Rusijos televizijoje nebeegzistuoja. Publicistinė laida „Savaitė“, kurią transliavo REN TV, buvo uždaryta, jos darbuotojai atleisti, praneša rp.pl.

Penktadienį visi 20 laidoje, kurią vedė žinoma žurnalistė Marijana Maksimovskaja, dirbusių žmonių buvo staiga atleisti, nenurodant tokio sprendimo priežasčių. 

M.Maksimovskaja buvo viena iš tų televizijos žurnalisčių Rusijoje, kurios išdrįsdavo kalbinti Kremliaus kritikus, tarkim, Michailą Chodorkovskį, dabartinius Ukrainos vadovus ir politikus.

M.Maksimovskaja buvo viena iš tų televizijos žurnalisčių Rusijoje, kurios išdrįsdavo kalbinti Kremliaus kritikus, tarkim, Michailą Chodorkovskį, dabartinius Ukrainos vadovus ir politikus.

„Tai labai bloga žinia Rusijai“, – situaciją pakomentavo nepriklausomi Rusijos žurnalistai, kuriems beliko internetas, laikraštis „Novaja Gazeta“ ir radijas „Echo Moskvy“.

REN TV yra privati televizija, kurią galėjo žiūrėti didžioji dalis Rusijos gyventojų. Pagrindiniai televizijos savininkai yra „Nacionalnaja Media Grupa“, kuri nors ir nepriklauso Kremliaus kritikams, M.Maksimovskajos laidą iki šiol išlaikė. Tačiau tie laikai baigėsi.

Kaip radijo stoties „Echo Moskvy“ interneto puslapyje parašė žurnalistas Jevgenijus Kisieliovas, tai reiškia, kad V.Putino aplinkoje nugalėjo politiniai vanagai. Esą situacija puikiai parodo, į kurią pusę Rusija eina – vis greičiau ir tvirčiau.

Vienas iš dabar jau buvusių laidos bendradarbių Romanas Zuperis Vokietijos leidiniui „Der Spiegel“ pasakė dar aštriau: „Vėl gyvename Sovietų Sąjungoje. Todėl sunaikintas paskutinė kitaip galvojanti televizijos laida.“

Savo paskyroje „Facebook“ laida su žiūrovais atsisveikino paprastai: „Mums buvo su jumis gerai ir įdomu. Iki. Mes uždaryti.“

Temos: 2 TV Rusija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min