Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 31d. 19:04

Naikintuvo perėmimas: „Atsakykite, arba būsite numušti“

„Eurofighter Typhoon“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Eurofighter Typhoon“

NATO šią savaitę pranešė, kad Rusijos karo lėktuvai vykdo manevrus Europos oro erdvėje – vien šią savaitę NATO naikintuvai perėmė keturias rusų lėktuvų grupes. Trečiadienį britų naikintuvai privertė nutūpti ir Latvijos transporto lėktuvą. „The Aviationist“ aiškina, kaip vyksta naikintuvo perėmimas.

Spalio 29 dieną du britų karališkųjų oro pajėgų „Typhoon“ naikintuvai pakilo iš savo bazės Didžiojoje Britanijoje ir didesniu nei viršgarsiniu greičiu nuskrido pasitikti Latvijos „Antonov An-26“ transporto lėktuvo, kuris be leidimo skrido virš Londono.

Šalyje rugpjūtį buvo paskelbta antro aukščiausio laipsnio parengtis dėl teroro išpuolių grėsmės, tad neaiškus lėktuvas sukėlė civilinės aviacijos kontrolierių nerimą.

Du britų naikintuvai prisiartino prie Rusijoje gaminto lėktuvo ir privertė jį nusileisti Stanstedo oro uoste.

Vieno iš britų naikintuvų (L9T47″) radijo bangomis kreipėsi į Latvijos lėktuvą (MLA1605): „Aš Jos didenybės vyriausybės įpareigotas perspėti jus, kad jeigu neatsakysite, būsite numušti“.

Įrašą paskelbė BBC transliuotojas.

Nutupdžius lėktuvą paaiškėjo, kad trumpai trukusio ryšio su oro dispečeriais praradimo priežastis buvo oro erdvės jurisdikcijos pasikeitimas. Patikrinus tris Latvijos įgulos narius, jam buvo leista toliau tęsti savo skrydį.

Britų naikintuvai dėl Latvijos lėktuvo į orą pakilo po to, kai NATO savo svetainėje paskelbė, jog Europos oro erdvėje padidėjo Rusijos karinis aktyvumas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min