Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 5d. 16:50

Kalėdų švenčių metu Europoje ir JAV padažnėjo antikrikščioniškų išpuolių

Beijeulyje per Kalėdas išniekinta prakartėlė
Beijeulyje per Kalėdas išniekinta prakartėlė
Kalėdų švenčių dienomis Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose padažnėjo krikščioniškų simbolių niokiojimo ir kitų antikrikščioniškų veiksmų atvejų, pranešė naujienų agentūra CWN.
Per Kalėdas nežinomas vandalas įsibrovė į katalikų parapijos bažnyčią Duė (Prancūzija) ir prakartėlėje, vaizduojančioje Kristaus gimimo sceną, aštuonioms statuloms nudaužė galvas.

Prancūzų leidinys „La Voix du Nord“ pranešė, kad prieš savaitę ten pat nežinomi vandalai ant bažnyčios sienos išpurškė svastiką ir šalia jos įrašė žodį „pedofilai".

Reaguojant į šiuos chuliganiškas išpuolius buvo nuspręsta, kad apie 40 tūkst. žmonių mieste, trys bažnyčios dabar bus uždarytas didžiąją dienos dalį, o bus atviros tik per Mišias.

Bėijeulyje (14 000 gyventojų), kuris yra netoli Duė, iš vietos parapijos bažnyčioje įrengtos prakartėlės buvo pavogta kūdikio Jėzaus statula.

Penki chuliganai, kaip nustatyta, musulmonai (keturi iš jų buvo vaikai) sutrikdė Kūčių vakarą Kalėdų Mišias Mönchengladbache (Vokietija), kuriame gyvena 250 tūkst. žmonių. Musulmonai įsiveržė į bažnyčią, garsiai keikdami krikščionis, pranešė Netolerancijos ir diskriminacijos prieš krikščionis stebėsenos centras.

Didžiojo Entsersdorfo kaime Rytų Austrijoje Egipto imigrantai musulmonai nupjovė Nukryžiuotąjį, kuris šešis dešimtmečius buvo piligrimystės objektas.

Haverhile (JAV Masačiūsetso valstija), iš netoli vietos katalikų bažnyčios įrengto „betliejaus“ buvo išmesta kūdikio Jėzaus statula ir pakeista į kiaulės galvą.

Kalėdų išvakarėse taip pat buvo sunaikintos prakartėlės El Kerite, (Kalifornija) ir Bervyne (Ilinojus). Pastaruoju atveju antikrikščioniško incidento kaltininkai buvo jaunų žmonių grupė, kuri šaukė  satanistines skanduotes. Vandalai taip pat sunaikino Šv. Marijos ir Šv. Juozapo statulas vietos katalikų moterų vienuolyno sode.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

45:27
01:14
24:24

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min