Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalifornijoje šešis žmones nužudęs studentas Eliotas Rodgeris buvo Holivudo režisieriaus sūnus

 Elliotas Rodgeris Kalifornijoje surengė žudynes ir nusišovė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Elliotas Rodgeris Kalifornijoje surengė žudynes ir nusišovė
Šaltinis: BNS
0
A A

Studentas, kuris Kalifornijoje mirtinai užbadė tris žmones, o tada dar tris nušovė, buvo psichiškai nestabilus Holivudo režisieriaus sūnus, šeštadienį pranešė policija.

Dar mažiausiai 13 žmonių 22 metų Elliotas Rodgeris sužeidė, o paskui, regis, nusižudė. Jis penktadienį siautėjo Isla Vistoje netoli Kalifornijos universiteto Santa Barbaroje miestelio.

E.Rodgerio tėvas yra Peteris Rodgeris, Holivudo 2012 metų blokbasterio „Bado žaidynės“  režisieriaus padėjėjas.

Policija studijuoja trikdantį vaizdo įrašą pavadinimu „Atpildas“, kurį „YouTube“ paskelbė E.Rodgeris. Įraše matyti, kaip vyras automobilyje nerišliai kalba apie moteris, kurios jį atstūmė ir ignoravo per pastaruosius aštuonerius metus, ir žada „nubausti už tai jas visas“.

Minimas nusikaltimas yra dar vienas iš kraujo praliejimų, kurie krėtė Jungtines Valstijas pastaraisiais metais, ir tikriausiai dar labiau pakurstys debatus dėl teisės turėti ginklą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./ Elliotas Rodgeris Kalifornijoje surengė žudynes ir nusišovė
AFP/„Scanpix“ nuotr./ Elliotas Rodgeris Kalifornijoje surengė žudynes ir nusišovė

Vyras automobilyje nerišliai kalba apie moteris, kurios jį atstūmė ir ignoravo per pastaruosius aštuonerius metus, ir žada „nubausti už tai jas visas“.

Iki penktadienio policija tris atskirus kartus turėjo „kontaktų“ su E.Rodgeriu, pirmą kartą – 2013 metų liepą, spaudos konferencijoje sakė Santa Barbaros apygardos šerifas Billas Brownas.

Pateikdamas detales dėl penktadienio skerdynių, B.Brownas sakė, kad E.Rodgeris savo bute peiliu subadė tris vyrus, o išėjęs į gatvę šovė į tris moteris, kurių dvi – 22 ir 19 metų – žuvo, sakė B.Brownas.

Važiuodamas savo juodu BMW, E.Rodgeris rado kitą auką – 20 metų studentą Christopherį Martinezą, kurį nušovė.

Tada policija jį, važiuojantį gatve ir šaudantį į praeivius, ėmė vytis, sakė B.Brownas.

Per susišaudymą su policija E.Rodgeris buvo pašautas į klubą, o paskui vėl nulėkė ir kliudė dviratininką, kuris užgriuvo ant mašinos variklio dangčio.

„Tada įtariamojo transporto priemonė atsitrenkė į kelis stovėjusius automobilius ir sustojo“, bet E.Rodgeris jau „buvo aiškiai miręs, su matoma šautine žaizda galvoje“, sakė šerifas.

Per susišaudymą su policija E.Rodgeris buvo pašautas į klubą, o paskui vėl nulėkė ir kliudė dviratininką, kuris užgriuvo ant mašinos variklio dangčio.

Toje BMW buvo rasti trys 9 mm kalibro pusiau automatiniai pistoletai – visi teisėtai įsigyti ir užregistruoti. Be to, E.Rodgeris turėjo dar dešimtis nepanaudotų šovinių.

Advokatas Alanas Shifmanas E.Rodgerio šeimos vardu sakė, kad Elliotui vaikystėje buvo diagnozuotas „itin ryškus Aspergerio sindromas“ ir kad jį gydė „daug“ profesionalų.

Minėtame „YouTube“ paskelbtame įraše E.Rodgeris kalba apie „atpildo dieną“ už jo „vienatvės, atstūmimo ir neišsipildžiusių troškimų“ gyvenimą, nes jis „niekada netraukė“ merginų. Jis taip pat sako, kad vis dar yra nekaltas. Beveik septynių minučių vaizdo įrašas atrodo parengtas pagal scenarijų.

„Su dideliu malonumu išskersiu visus jus, – sako E.Rodgeris. – Galiausiai pamatysite, kad aš iš tikrųjų esu viršesnis, tikrasis alfa patinas“.

„Nužudysiu visas iki vienos išlepusias, pasipūtusias blondines šliundras, kurias ten pamatysiu. Visos tos merginos, kurių taip troškau, visos jos atstūmė mane ir žiūrėjo į mane kaip į žemesnį vyrą“, – sako jis.

AFP/„Scanpix“ nuotr./ Elliotas Rodgeris Kalifornijoje surengė žudynes ir nusišovė
AFP/„Scanpix“ nuotr./ Elliotas Rodgeris Kalifornijoje surengė žudynes ir nusišovė

Vaizdo įrašas šeštadienį buvo pašalintas, nurodant, kad jis pažeidė svetainės taisykles.

„Tai akivaizdžiai yra bepročio darbas“, – sakė B.Brownas.

Advokatas A.Shifmanas, kuris atstovauja Peteriui Rodgeriui, sakė, kad šeima prieš kelias savaites skambino policijai susirūpinusi dėl E.Rodgerio paskelbtų įrašų „YouTube“, „ryšium su savižudybe ir žmonių žudymu“.

Policija apklausė E.Rodgerį ir nustatė, kad jis buvo „visiškai mandagus, malonus ir puikus žmogus“, pridūrė A.Shifmanas.

Policija nerado duomenų, susijusių su ginklais, bet sakė, kad E.Rodgeris „neturėjo daug draugų“, kad jam sunku buvo megzti draugystes ir kad jis neturėjo jokių merginų.

E.Rodgeris siautėjo vos kelios savaitės prieš mokslo metų pabaigą, kai vieni studentai rengiasi baigimo ceremonijoms, o kiti – egzaminams. E.Rodgeris buvo studentas, bet – ne minėtame universitete.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min