Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalifornijos miestelyje uždraudė rūkyti net daugiaaukščių butuose

Cigaretė
Photos.com nuotr. / Cigaretė
Šaltinis: 15min
0
A A

Edith Frederickson gyvena ramiame Silikono slėnyje įsikūrusiame Belmonto mieste Kalifornijos valstijoje. Ji per dieną sutraukia du pakelius cigarečių. Tačiau nuo šios savaitės miesteliui priėmus įstatymą, draudžiantį rūkyti daugiaaukščiuose namuose, Frederickson šiuo malonumu savo bute džiaugtis negalės, rašo „New York Times“.

„Tai absoliuti nesąmonė. Jie nurodinėja, kaip gyventi ir ką daryti. Negaliu patikėti, kad tokie dalykai vyksta demokratinėje Amerikoje“, – teigė 72 metų senolė, užsirūkydama „Winston“ cigaretę.

Anot Belmonto miesto savivaldybės darbuotojų, šis įstatymas buvo priimtas, kai grupė pensininkų kreipėsi į juos, prašydami uždrausti rūkyti daugiaaukščiuose namuose. Jie motyvavo tuo, kad cigarečių dūmai skverbiasi pro namo sienas ir sukelia pasyvų rūkymą.

Kaip sakė Amerikos plaučių asociacijos tabako programą kuruojanti Serena Chen, Belmonto miesto savivaldybei pavyko įrodyti, kad pasyvus rūkymas namie yra ne mažiau pavojingas nei darbo vietoje ir iš kaimynų butų besiskverbiantys cigarečių dūmai yra rimta visuomenės problema.

Tai absoliuti nesąmonė. Jie nurodinėja, kaip gyventi ir ką daryti. Negaliu patikėti, kad tokie dalykai vyksta demokratinėje Amerikoje.

Šis naujai priimtas įstatymas suskaldė „Bonnie Brae“ apartamentų komplekso gyventojus į dvi stovyklas. Vienoje barikadų pusėje – vokiečių imigrantė, daugiametė rūkalė E.Frederickson, kitoje pusėje – 84 metų Ray Goodrichas, kuriam diagnozuota kvėpavimo takų liga.

Frederickson giliu įsitikinimu, R.Goodrichas, keršydamas rūkantiems kaimynams, pasistengė, kad įstatymas, draudžiantis rūkyti daugiaaukščiuose namuose, būtų priimtas kuo greičiau.

Tuo tarpu vyro nuomonė kitokia. Jis teigia, kad besiskverbiančius dūmus iš kaimynų butų jaučia nuo 1998 metų, kai persikėlė gyventi į „Bonnie Brae“ butų kompleksą.

„Man nuolat skauda galvą, jaučiuosi lyg geležies strypas į galvą būtų įbestas. Mano namai pilni oro filtrų, tačiau jie cigarečių dūmų  neištraukia“, – skundėsi R.Goodrichas.

„Viskas prasidėjo, kai 2003 m. užsidegė vieno rūkaliaus butas. Kai pamačiau iš buto besiveržiančius juodus dūmus, supratau, kad taip tęstis negali. Pradėjau rašyti laiškus visiems iš eilės – nuo savivaldybės darbuotojų iki Miesto vystymo departamento pareigūnų“, – pasakojo R.Goodrichas.

„Skubiai reikalinga jūsų pagalba. Lojantys šunys drumsčia mūsų ramybę, tačiau nuo to dar niekas nenumirė, tačiau pasyvus rūkymas – ne vienos mirties priežastis“, – rašė R.Goodrichas savo laiške, adresuotame Belmonto miesto tarybai.

Po beveik metus trukusių svarstymų 25 tūkst. gyventojų miesto taryba nusprendė uždrausti rūkyti visame mieste, išskyrus atskirus gyvenamuosius namus, kiemus, gatves, kai kuriuos šaligatvius bei rūkyti skirtas vietas.

Įstatymas įsigaliojo nuo sausio 9 dienos. Per keturiolika mėnesių butų kompleksų administracijos turi informuoti gyventojus apie naujas taisykles, o nesutinkantys su įstatymu gyventojai per tą laiką gali išssinuomoti butą kitur. Už įstatymo nesilaikymą numatyta 100 dolerių bauda.

R.Goordichas džiaugiasi pasiektu rezultatu, tuo tarpu E.Frederickson ieškosi pastogės kitur.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kalifornija
Parašykite atsiliepimą apie 15min