Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Kalifornijos pietus sukrėtė vidutinio stiprumo žemės drebėjimas

Pietinę Kaliforniją ketvirtadienį sukrėtė vidutinis, 5 balų, žemės drebėjimas, tačiau apie aukas ir sugriovimus kol kas nepranešama, sakė pareigūnai.

Pasak JAV geologijos tarnybos, drebėjimo epicentras buvo netoli San Bernadino, maždaug už 88 kilometrų į rytus nuo Los Andželo, 13 kilometrų gylyje.

Požeminiai smūgiai buvo juntami didelėje teritorijoje ir sudrebino pastatus Los Andžele, sakė liudininkai. Šis drebėjimas įvyko praėjus apie 6 mėnesiams po 5,4 balo smūgio, sudrebinusio Los Andželą liepą. Šie seisminiai smūgiai buvo stipriausi iš užfiksuotų mieste per pastaruosius 14 metų.

Pasak geologų, egzistuoja 99 proc. tikimybė, kad Kaliforniją per artimiausius 30 metų sukrės katastrofinis žemės drebėjimas.

Pernai paskelbtoje studijoje teigiama, kad įvykus 7,8 balo drebėjimui gali žūti 1800 žmonių; sužeistųjų skaičius siektų 50 tūkst., taip pat būtų apgadinta arba sugriauta 300 000 pastatų.

Per 1994 metais Los Andželą ištikusį 6,7 balo žemės drebėjimą žuvo mažiausiai 60 žmonių ir padaryta apie 10 mlrd. dolerių žalos, o 6,9 balo smūgiai San Franciske 1989 metais pareikalavo 67 gyvybių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Kaip atnaujinti namus išleidžiant iki 15 eurų? Į pagalbą pasitelkite tekstilę
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius