Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vladimiro Putino Rusijoje kaliniai kankinami labiau nei sovietmečiu

Kaliniai už grotų
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kaliniai
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos žmogaus teisių ombudsmenas Vladimiras Lukinas tvirtina, kad rusiškuose kalėjimuose plačiai paplitęs žmonių kankinimas, šia prasme žmogaus teisių padėtis dabar gerokai prastesnė nei Nikitos Chruščiovo ar Leonido Brežnevo laikais.

„Tikrai negaliu pasakyti, kad mes išsprendėme kankinimų ir nežmoniško elgesio su nuteistaisiais problemas. Aš nuoširdžiai linkiu žmogui, kuris ateinančius penkerius metus užims šį postą, turėti galimybę ištarti: Rusija nebėra šalis, kurioje vyksta kankinimai“, – V.Lukiną cituoja newsru.com.

Jis pridūrė, kad Rusija apskritai turi labai didelę nežmoniško elgesio su žmonėmis patirtį, tai ypač tinka kalbant apie kalinius.

Jis pridūrė, kad Rusija apskritai turi labai didelę nežmoniško elgesio su žmonėmis patirtį, tai ypač tinka kalbant apie kalinius.

Tiesa, valstybės istorijoje yra buvę momentų, kai kalėjimuose kankinimai nevykdavo.

„Greta visų problemų, buvusių baigiantis sovietmečiui, valdant N.Chruščiovui ir L.Brežnevui, kaliniai buvo kankinami mažiau, nei dabar. Tuo metu buvo problemų, ir net labai didelių, tačiau žmonių kankinimai nebuvo tokie paplitę“, – pabrėžė ombudsmenas.

Medikai pavirtino, kad sužalojimai – dėl kankinimo

Žmogaus teisių kontrolierius Maskvoje Aleksandras Muzikantskis savo ruožtu sakė, kad Rusijos sostinės kalėjimai yra trečdaliu perpildyti.

„Tai reiškia, kad kameroje, kurioje turėtų gyventi 8 kaliniai, apgyvendinta 15 žmonių, kurie miega pagal eilę, nes visi neturi kur“, – pabrėžė jis.

Taip yra todėl, kad Maskvos teismai 98 atvejais iš 100 patenkina tyrėjų prašymus laikyti žmones už grotų iki teismo, o prokurorai tai daro 85 atvejais iš 100.

Jis pabrėžė turintis medikų išvadas, kad kai kurie sužalojimai ant kalinių kūnų negalėjo atsirasti dėl to, kad jie buvo surakinti antrankiais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min