Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugsėjo 28d. 10:12

Kalnų Karabachas vėl kaista: kaip šį kartą prasidėjo mūšiai?

Karinis Armėnijos ir Azerbaidžano konfliktas Kalnų Karabache vėl plykstelėjo šį sekmadienį ir, kaip visada, pasižymi dideliais abiejų pusių nuostoliais. Azerbaidžaniečiai sako, kad kelis jų kaimus apšaudė armėnai, todėl jie pradėjo kontrpuolimą. Paprastai į ugnį atsakoma ugnimi, o ne pajėgų įsiveržimu į priešininko kontroliuojamą teritoriją – tik čia padėtis skirtinga, nes abi šalys šią teritoriją laiko sava.

Kaip visada, Azerbaidžano pajėgos smogė dronais, visų pirma taikantis į armėnų oro gynybos sistemas. Pasak jų, viso buvo sunaikintos 12 artimo nuotolio savaeigių raketinių sistemų „Osa“ ir „Tor“. Pademonstruotame videoįraše matyti, kaip sunaikinama į žemę iki pusės įkasta, bet mūšiui neparengta „Osa“.

VIDEO: Düşmən zirehli texnikasını döyüş meydanında ataraq qaçır - VİDEO

Galima spėti, kad buvo atakuota smogiamaisiais turkiškais dronais „Bayraktar TB2“. Įvertinus visus oficialius pranešimus, įvairių šalių ekspertų nuomonę, patvirtintais laikyčiau 3 armėnų sistemų „Osa“ sunaikinimą ir 1 prarastą Azerbaidžano pajėgų droną. Patikima atrodo ir informacija apie tai, kad azerbaidžaniečių naudai žvalgybą vykdė ir virš Turkijos veikiantys turkiški dronai.

Nesiimčiau spręsti, kieno operatorių jie buvo valdomi – azerbaidžaniečių ar turkų – tačiau Turkijos prezidentas R.T. Erdoganas pasisakė visiškai remiantis Azerbaidžaną. Tuo tarpu Rusija, kaip pastebėjo ne vienas apžvalgininkas, paramos Armėnijai neišreiškė, tik pakvietė abi puses nutraukti kovos veiksmus ir sėsti prie derybų stalo. Nieko naujo – tai tradicinė Rusijos retorika šiame ilgamečiame konflikte.

VIDEO: Compilation: Azerbaijani tanks destroyed today by Armenian Forces #NagornoKarabakh #Caucasus

Dabar apie pačius karo veiksmus:

  • Azerbaidžaniečiai pradėjo puolimą šarvuotomis pajėgomis ir greitai neteko kelių tankų ir kelių pėstininkų kovos mašinų ir šarvuotų transporterių. Azerbaidžano pajėgų tankai ir šarvuotos mašinos buvo pamušti valdomomis raketomis (greičiausiai rusiškomis „Kornet“) ir susprogdinti minomis (ar valdomais užtaisais). Tradiciškai matėme iš pamuštų T-72 bokštelio ir vairuotojo liukų išsiveržusius ugnies stulpus – dėl nevykusių konstrukcinių sprendimų šie sovietiniai tankai, nors Azerbaidžano tankus ir modernizavo Izraelio firmos, yra tikri broliški kapai tankistams. Tačiau, pasak Azerbaidžano gynybos ministerijos pranešimų, tikslas buvo pasiektas – užimti 7 kaimai, kontroliuoti armėnų.

Ar konfliktas dar labiau įsiplieks ir kaip toli nueis abi kariaujančios valstybės bei jų sąjungininkai – šiuo metu pasakyti sunku, lūžio taškas gali būti jau šiandien arba pačiomis artimiausiomis dienomis. Visgi spėčiau, kad konfliktas netrukus ims slopti. Akivaizdu, kad jau šiandien bus didelis tarptautinių organizacijų ir viso diplomatinio korpuso sujudimas – jis jau vyko ir sekmadienį, tačiau pirmadienį prasidės įvairūs oficialūs procesai.

Labai norėtųsi, kad visi tarptautiniai mechanizmai suveiktų greičiau – tankuose ir kalnuose dega ir žūsta žmonės.

Egidijus Papečkys yra geopolitikos ir karybos apžvalgininkas. Straipsnis parengtas remiantis jo nuomone, išdėstyta autoriaus Facebook paskyroje.

Daugiau skaitykite ČIA.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

23:28
00:46
00:40

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min