TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kambodža – nebe pedofilų rojus

Penkiolikmetė seksualinio išnaudojimo auka iš Kambodžos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Penkiolikmetė seksualinio išnaudojimo auka iš Kambodžos
Šaltinis: 15min
0
A A

Ilgai Kambodža neišnyko iš laikraščių pirmųjų puslapių – tarptautinė žiniasklaida minėjo šios šalies pavadinimą, aprašydama įvairius pedofilijos skandalus. Štai dar visai neseniai Rusijos verslininkui, pripažintam kaltu dėl lytinių santykių su 17 mergaičių, kurių kai kurioms buvo vos šešeri, 17 metų kalėjimo bausmė sušvelninta iki aštuonerių metų su galimybe būti paleistam pirma laiko.

Kitu atveju Švedijos pilietis, įtariamas seksualiniu vaikų išnaudojimu, buvo nufilmuotas žurnalistams besigiriantis, kaip jam bus lengva papirkti teisėją, kad šis jam skirtų mažesnę bausmę. Galiausiai britas, 2005 metais paleistas į laisvę nepaisant akivaizdžių įrodymų, kad seksualiai išnaudojo vaikus, stojo prieš teismą – panašu, kad į Kambodžą, vedamas negerų tikslų, jis grįžo visiškai nebijodamas šios šalies teisinės sistemos, rašo „Newsweek“.

Tačiau šie Kambodžai garbės nedarantys pavyzdžiai išties rodo, kad šalyje kova su pedofilija pradėjo judėti teisinga linkme. Dar vos prieš dešimtmetį britų roko žvaigždė Gary Glitteris drąsiai vadovavo užsienio pedofilams, kurių buvimas Kambodžoje šią skurdžią Pietryčių Azijos šalį išgarsino kaip mažamečių išnaudotojų prieglaudą. Tai buvo laikai, kai vaikai buvo atvirai parduodami seksualiniams poreikiams tenkinti ir kai nevyriausybinės organizacijos buvo bejėgės ką nors padaryti, nes atsitrenkdavo į korumpuotą policiją.

2003 metais šių atvejų užfiksuota vos aštuoni, o praėjusiais metais, APLE duomenimis, jų buvo 36.Silpna teisėsauga ir paklausi vietos prostitucija pavertė Pietryčių Aziją sekso turistų tikslu. Ypač juos viliojo Kambodža, kurioje dėl ilgus metus trukusios pilietinės nesantaikos ir įstatymų nepaisymo patenkinti savo poreikius ir likti nenubaustiems užsieniečiams buvo daug lengviau nei kitur.

Dabar G.Glitter sekėjai nebaudžiami pažeisti įstatymų Kambodžoje nebegali. 2003 metais, patyrusi didžiulį vietos aktyvistų, nevyriausybinių organizacijų, taip pat JAV, Australijos ir kai kurių kitų Europos valstybių spaudimą, šalies valdžia pradėjo kampaniją, kuria siekė pakeisti savo, kaip pedofilų žaidimų aikštelės, reputaciją. Kaip rodo įvairi statistika, pastangos davė rezultatų.

Šiuo metu straipsniai apie amerikiečių ar europiečių sulaikymus, susijusius su pedofilijos atvejais, nuolat atsiduria vietos laikraščių puslapiuose. Suduotas smūgis pedofilams ir jį lydėjusi ryšių su visuomene akcija Kambodžai davė ir ekonominės naudos: šiuo metu šaliai daug lengviau nei anksčiau, gauti įvairią kitų šalių pagalbą.

„Pedofilams iš Vakarų valstybių Kambodža nebėra saugus rojus“, – „Newsweek“ sakė vietos vaikų gynimo grupės „Action Pour Les Enfants“ (APLE) vadovė Samleang Seila. Įvykęs pokytis grindžiamas augančiu žmonių, sulaikytų už „ištvirkavimą“ ir „nepadorius veiksmus“, skaičiumi: 2003 metais šių atvejų užfiksuota vos aštuoni, o tai praėjusiais metais, APLE duomenimis, jų buvo 36.

Ši organizacija  gaudo sekso turistus, renka įrodymus prieš juos ir tuomet visą informaciją perduoda vietos policijai. Kambodžos policija yra gan nepatyrusi, o šalies teismai linkę į korupciją. VIs dėlto teisinė sistema padarė akivaizdžią pažangą. Pavyzdžiui, tas pats teisėjas Siemreabo mieste, kuris prieš pusantrų metų atsisakė pripažinti kaltu asmenį seksualinio priekabiavimo byloje, nes esą seksualinis priekabiavimas „neperžengė glamonių“, visai neseniai į panašų atvejį reagavo jau daug atsakingiau.

Kambodžos policijai pamažu taisantis, nusikaltėliai iš Vakarų griebėsi priedangos. Dviem atvejais, kai buvo suimti du britai, paaiškėjo, kad norėdami sumedžioti savo aukas, jie buvo įkūrę nevyriausybines vaikų gynimo organizacijas.

Kambodžoje veikiančios nevyriausybinės organizacijos, ginančios nepilnamečius nuo seksualinio išnaudojimo, atstovas Kao Thea, įsitikinęs, kad šalies policijai pavyks galutinai užkirsti kelią seksualiniam vaikų išnaudojimui: „Dabar mes jau galime užkirsti kelią užsieniečiams, atvykstantiems į Kambodžą seksualiai išnaudoti vaikų, nes turime daug daugiau patirties nei seniau.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kambodža
Parašykite atsiliepimą apie 15min