15min be reklamos
2017 08 11, 15:31

Kambodžos premjeras pateikė Laosui ultimatumą dėl invazijos į pasienio zoną

Kambodžos vyriausybės vadovas penktadienį pateikė ultimatumą Laosui per šešias dienas atitraukti savo karius, kurie esą kirto sieną ir užėmė pasienio rajoną.
Kambodžos riaušių policija
Kambodžos premjeras pateikė Laosui ultimatumą dėl invazijos į pasienio zoną / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Premjeras Hun Senas įspėjo, kad Laosui nepaklusus, jis sulauks karinio atsako.

Balandžio 30 dieną apie 30 Laoso karių įžengė į Kambodžos teritoriją šiaurinėje Sting Trengo provinciją, nors Pnom Penis daug kartų prašė jų pasitraukti iš tos zonos, rašoma ilgamečio Kambodžos premjero paskelbtame pareiškime.

„Raginu Laoso ministrą pirmininką Thonglouną Sisoulithą be jokių sąlygų atitraukti karius iš Kambodžos teritorijos“, – sakė Hun Senas per ceremoniją sostinėje Pnom Penyje.

Hun Sena: „Raginu Laoso ministrą pirmininką Thonglouną Sisoulithą be jokių sąlygų atitraukti karius iš Kambodžos teritorijos.“

Premjeras sakė, kad kariuomenės vadams buvo nurodyta pasienio rajone dislokuoti karius su salvinės raketų ugnies sistemomis, ir pateikė Laosui „ultimatumą“ iki rugpjūčio 17 dienos atitraukti savo pajėgas.

„Esame draugai, bet draugas negali lipti mums ant galvos“, – sakė Hun Senas ir pridūrė, kad jo kantrybė dėl Laoso karių „invazijos“ senka.

„Nekariaujame, tiesiog norime susigrąžinti savo žemę“, – pabrėžė jis.

Kambodžą ir Laosą skiria 540 km ilgio sausumos siena, tačiau esama oficialiai nedemarkuotų ruožų, todėl kyla teritorinių ginčų.

Laoso siena yra prastai saugoma – per ją į Kambodžą plūsta narkotikai, daugiausia metamfetaminas ir heroinas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min