Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kamčiatkoje išsiveržusi ugnikalnio lava padegė mišką, suniokojo mokslininkų bazes

Ugnikalnis
Youtube.com nuotr. / Ugnikalnis
Šaltinis: 15min
0
A A

Kamčiatkoje išsiveržusio Plokščiojo Tolbačiko ugnikalnio lava pasiekė mišką ir jį padegė, skelbia naujienų agentūra „Interfax“.

Gamtos parko, kuriame yra ugnikalnis, inspektorius Aleksandras Bičenko, antradienį grįžo iš įvykio vietos. Pasak atstovo, prie kraterio susiformavo du lavos srautai – vienas kilometro pločio ir 10 km ilgio, jis pasuko palei upelį.

„Šis srautas pasiekė mišką, dabar jis dega. Labai gerai, kad dabar žiema ir sniegas stabdo ugnį, nes vasarą tai galėtų turėti pražūtingų pasekmių“, – sakė A.Bičenko. 

Antroji lavos „letena“ nutekėjo apie dešimt kilometrų, iki pat Rusijos mokslų akademijos Vulkanologijos ir seismologijos bazės „Leningradskaja“, kur suniokojo statinius ir netoliese buvusią turistinę bazę. Sugriauti mokslininkų pastatai ir turistams bei inspektoriui skirti nameliai, taip pat ir bazės valgykla. 

Skelbiama, kad išsiveržimas sustabdė regione turizmo plėtrą. Inspektoriai mano, kad lavos tekėjimas, greičiausiai užtvers privažiavimo kelią. Tačiau svarbiausia kliūtimi taps visiškas rajono išdžiūvimas, išseks upės ir kiti telkiniai. Esą 1975-1976 metais vykusio išsiveržimo metu vanduo dar sugebėjo prasiveržti per vulkaninius pelenus ir susidariusią masę, o dabar jis palaidotas po dešimtimis metrų bazalto sluoksnių.

Plokščiojo Tolbačiko išmesti pelenai padengė 60 kilometrų nuo ugnikalnio esantį Kozyrevsko kaimą Kamčiatkos rajone bei Maisko kaimą – už 50 kilometrų. Miesteliuose tvyrojo sieros ir magmos dalelių kvapas, todėl gyventojams, baiminantis apsinuodijimų, buvo patariama neišeiti iš uždarų patalpų.

Kamčiatkos Geofizikos tarnybos duomenimis, šiuo metu Tolbačiko vulkano veikla kiek aprimo. Tiesa, jis dar kelia pavojų nedideliems lėktuvams ir sraigtasparniams, kursuojantiems iš vietinių oro uostų, dideliems lėktuvams vulkano pelenai nėra pavojingi. 

Tačiau geofizikai pabrėžia, kad vulkano lavos išsiliejimas tęsiasi ir veikla nenuspėjama, jis nuolat stebimas. Regione dirba operatyvinė grupė, vulkanologijos ir seismologijos instituto darbuotojai. Pranešama, kad vulkano išsiveržimas bus ilgalaikis ir tęsis dar 30 dienų. 

Vulkanas išsiveržė praėjusį antradienį. Per šį laiką sužalotų žmonių neužfiksuota.

Plokščiasis Tolbačikas nebyliai stovėjo 36-erius metus, pastarąjį kartą jis buvo išsiveržęs 1975-1976 metais. Tolbačiką sudaro du ugnikalniai – Plokščiasis Tolbačikas (aukštis 3085 metrai) ir Smailusis Tolbačikas (aukštis 3682 metrai).

VIDEO: Вулкан "Плоский Толбачик" разрушил две базы ученых

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Rusija Ugnikalnis
Parašykite atsiliepimą apie 15min