Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kamerūne atvykusį mišių aukoti popiežių pasitiko džiūgaujanti minia

Tvarką ir saugumą Amadou Ahidjo stadione per popiežiaus aukotas mišias prižiūrėjo Kamerūno kariai.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Tvarką ir saugumą Amadou Ahidjo stadione per popiežiaus aukotas mišias prižiūrėjo Kamerūno kariai.
Šaltinis: BNS
0
A A

Popiežių Benediktą XVI, ketvirtadienį pasirodžiusį Amadou Ahidjo stadione aukoti pirmųjų mišių savo kelionės po Afriką metu, šauksmais pasitiko džiūgaujanti minia.

Stadione apie 60 tūkstančių miniai Benediktas XVI kalbėjo apie tikėjimo svarbą ir šeimos vertybes. Į šias mišias žmonės atvyko iš visos Vakarų Afrikos; daugelis jų, norėdami dalyvauti mišiose, per naktį laukė prie stadiono.

Man tai aukščiausio lygio susitikimas. Ne kasdien pasitaiko proga dalyvauti mišiose, kurias aukoja Katalikų Bažnyčios vadovas, – kalbėjo vienas maldininkas.„Man tai aukščiausio lygio susitikimas. Ne kasdien pasitaiko proga dalyvauti mišiose, kurias aukoja Katalikų Bažnyčios vadovas“, – kalbėjo Dieudonne Nkoa. Jis kaip ir tūkstančiai Jaundės gyventojų iki stadiono paskutinius šešis kilometrus turėjo eiti pėsčiomis, nes keliai dėl saugumo sumetimų buvo uždaryti.

Iš kaimyninių šalių atvykusiųjų plakatuose stadione buvo užrašyta - „Nigerija sveikina popiežių“, „Tegyvuoja popiežius. Nigerija“. Netoliese - ir didžiulė laiminančio Benedikto XVI nuotrauka su užrašu prancūzų ir anglų kalbomis – „Dievo ramybė tebūna su jumis“.

Kamerūno prezidentas Paulis Biya su žmona Chantal atvyko tamsiu automobiliu, kurį lydėjo baltomis uniformomis apsirengę policijos motociklininkai.

Pasirodžius popiežiui su visomis pontifiko regalijomis ir mitra, ir ištarus – „Ramybė jums vardan Tėvo, Sūnaus ir Šventosios Dvasios“, užgiedojo milžiniškas choras. Ryškiomis sukniomis pasipuošusios moterys ir kostiumuoti vyrai giedojo ir meldėsi kartu su Benediktu XVI, kurio pamoksle daugiausia dėmesio buvo skirta tradicinės šeimos vertybėms.

Benediktas XVI kalbėjo apie tūkstančius žmonių, kurie kasmet priversti bėgti iš nuskurdusios Afrikos, tačiau neužsiminė apie Afrikoje siautėjantį AIDS ar savo neigiamą požiūrį į prezervatyvus. Popiežius stadione susirinkusiems žmonėms sakė, kad nors Afrika yra „vilties žemynas“, tačiau jai, ir ypač Kamerūnui, gresia pavojus iš žmonių, siekiančių „primesti materializmo tironiją“.

Jaundės gydytojas Lucienas Mama tai pavadino „apsivalymo ir pašventinimo mišiomis“.

„Mes paliksime šią vietą gavę daugybę palaiminimų. Bus palaimintos mūsų šeimos, parapijiečiai ir visa šalis“, – sakė Marie Celine Mbele Fomen, kuri iš Obalos į sostinę turėjo eiti 40 km ir dar keturias valandas stovėti eilėje, kad patektų į stadioną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min