Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kanada mobilizavo kariuomenę padėti suvaldyti didelius potvynius

Potvynis Kanadoje
X01320 / Kanada mobilizavo kariuomenę padėti suvaldyti didelius potvynius
Šaltinis: BNS
0
A A

Kanada pirmadienį mobilizavo kariuomenę, kad ši padėtų nuo didžiausių per pusę amžiaus potvynių nukentėjusiems gyventojams sulaikyti vandenį ir gelbėti jų namus, bet pareigūnai optimistiškai kalba, kad kylantys potvynio vandenys netrukus pasieks piką.

Kvebeko provincijoje tarp Gatino Kanados sostinės regione ir Monrealio už 200 km pasroviui iš krantų išsiliejo kelios upės ir ežerai. Tose teritorijose žemė jau permirkusi ir nebegali sugerti daugiau vandens.

Tačiau liūtys jau pradėjo silpnėti ir pareigūnai tikisi, kad trečiadienį padėtis pradės gerėti, paskelbė Kvebeko visuomenės saugumo ministras Martinas Coiteux.

Vanduo užliejo maždaug 2 500 namų Kvebeke ir daugiau kaip 300 namų Ontarijuje. Mažiausiai 1 500 žmonių buvo nurodyta evakuotis, daugiausia iš Kanados sostinės regiono.

Vanduo užliejo maždaug 2 500 namų Kvebeke ir daugiau kaip 300 namų Ontarijuje. Mažiausiai 1 500 žmonių buvo nurodyta evakuotis, daugiausiai iš Kanados sostinės regiono.

Tarp labiausiai nukentėjusių rajonų yra Pjerfondsas netoli Monrealio. Tenykštė gyventoja Johanne Aubin visą rytą kieme esančio baseino siurbliu pumpavo vandenį iš savo namo rūsio.

Potvynis ją ir daugumą kitų vietos gyventojų užklupo netikėtai – ji neturėjo laiko aplink savo valdas pastatyti sienelės iš smėlio maišų.

Po kelias dienas trukusios sekinančios ir dažnai bergždžios kovos bandant sulaikyti potvynio vandenis, žmones pradėjo imti neviltis.

Dauguma gatvių užlietos, žmonėms tenka keliauti kanojomis ar kitais mažais laiveliais.

Gyventojas Davidas Swidzinsky plukdė kaimynus į saugias vietas ar atgal į jų namus pasiimti vertingų daiktų, pamirštų skubant evakuotis, kai buvo paskelbta nepaprastoji padėtis.

Pasak jo, žmonės apsiverkdavo pamatę nuniokojimus, kai jis juos nuplukdydavo namo pasiimti krepšių.

Už kelių gatvių tuzinas kareivių nenuilstamai ruošė smėlio maišus. Visoje Rytų Kanadoje buvo panaudota šimtai tūkstančių smėlio maišų, o Otava paprašė tiekėjų dar iki keturių milijonų, sakė pareigūnai.

Kanados kariuomenė dislokavo 1 650 karių, kad šie padėtų sulaikyti potvynio vandenis, tvirtintų pylimus, apsaugotų itin svarbią infrastruktūrą, tarp jų – vandenvietes ir tiltus. Taip pat budi kariniai sraigtasparniai ir laivai.

„Sprendžia neapskaičiuojamus dalykus“

„Kai ištinka tokia nelaimė, nėra kokio nors vieno įvykio, kaip pralaužta užtvanka ar sugriuvęs pastatas, ar sugriuvęs tiltas“, – sakė visuomenės saugumo ministras Ralphas Goodale'as.

31191359/Ralphas Goodale'as
31191359/Ralphas Goodale'as

„Tai laipsniškas kritulių kaupimasis, kai fizinės aplinkybės gali labai greitai ir smarkiai pasikeisti be įspėjimo. Tad visi sprendžia neapskaičiuojamus dalykus“, – sakė jis.

Pasak R.Goodale'o, tai didžiausi potvyniai Kanadoje per 50 metų, bet padėtis gerėja Ontarijuje, kur pakilęs Ontarijo ežero vanduo kėlė pavojų pakrančių bendruomenėms, tarp jų Toronto miesto daliai, Belviliui rytuose ir Tūkstančio salų regionui su garsiaisiais XIX amžiaus namais ir kotedžais.

„Tarp Otavos ir Monrealio niekada nemačiau tiek daug vandens“, – transliuotojui RDI sakė ministro pirmininko žmona Sophie Gregoire-Trudeau.

Dieną anksčiau ministras pirmininkas Justinas Trudeau su dviem savo vaikais nuvyko į Teras Vodrėjų, į vakarus nuo Monrealio, padėti vietos gyventojams ruošti smėlio maišų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Justinas Trudeau
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Justinas Trudeau

Potvynius nulėmė išskirtinės aplinkybės, aiškino Kvebeko aplinkos ministras Davidas Heurtelis. Jis minėjo mėnesį trukusį lietų iškart po pavasarinio sniego tirpsmo ir ilgos žiemos.

Nors pirmadienį potvyniai neturėtų didėti, tačiau ši padėtis gali trukti kelias savaites, sakė M.Coiteux.

Otavos meras Jimas Watsonas sakė, kad atsigauti ir susitvarkyti po šio „istorinio potvynio“ prireiks laiko.

Sekmadienį vakare buvo pranešta, kad dingo 37 metų vyras ir jo dvejų metukų duktė, jų automobilis Gaspė regione Kvebeko rytuose nuslydo į upę ir buvo nuneštas srovės.

Britų Kolumbijoje, kitame šalies gale, toks pats sniego tirpsmo ir lietaus derinys sukėlė potvynių ir purvo nuošliaužų. Dingo mažiausiai du žmonės, tarp jų Kaš Kriko kaimo ugniagesių vadas, išėjęs patikrinti vandens lygio.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Kanada Potvynis
Parašykite atsiliepimą apie 15min