TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Kanadietis šnipas Maskvai pardavinėjo JAV, Australijos ir Didžiosios Britanijos paslaptis

Vienas Kanados jūrų pajėgų karininkas, kuris buvo suimtas šiais metais dėl įtariamo valstybės paslapčių nutekinimo, taip pat tikriausiai pardavinėjo svarbius Australijos, Didžiosios Britanijos ir Jungtinių Valstijų žvalgybos duomenis, sakoma trečiadienį paskelbtame pranešime.
Šnipinėjimas
Šnipinėjimas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Karo laivyno žvalgybos pareigūnui Jeffrey Delislei'ui Kanados teismas sausį pateikė kaltinimus dėl pastaruosius penkerius metus palaikytų ryšių „su užsienio subjektu, (perduodant) informaciją, kurią Kanados vyriausybė stengiasi apsaugoti“.

Kanados žiniasklaida nurodė, kad po J.Delisle'o arešto Otava išsiuntė keturis Rusijos diplomatus, nors Maskva tai neigė.

Trečiadienį Australijos dienraštis „Sydney Morning Herald“, remdamasis šalies saugumo šaltiniais, rašė, kad J.Delisle'is taip pat galimai pardavinėjo Maskvai signalų žvalgybos duomenis (informaciją, surinktą analizuojant radijo ir radiolokatorių signalus), kurie priklausė JAV, Britanijai, Australijai ir Naujajai Zelandijai.

Dienraštis teigia, kad ši informacija buvo labiau įslaptinta negu ta, kurią, kaip įtariama, nutekino JAV eilinis Bradley Manningas, kaltinamas dėl didžiulio duomenų kiekio perdavimo valstybių paslaptis viešinančiam tinklalapiui „WikiLeaks“.

Kaip rašo „Sydney Morning Herald“, dėl J.Delisle'o bylos vyko aukšto lygio konsultacijos tarp Australijos ir Kanados vyriausybių. Šis incidentas taip pat buvo aptartas per slaptą tarptautinę konferenciją Naujojoje Zelandijoje, įvykusią anksčiau šiais metais.

Laikraštis citavo vieną Australijos saugumo šaltinį, kuris sakė, jog J.Delisle'iui buvo prieinama „matomai labai plati“ įslaptinta informacija ir kad „neišvengiamai buvo pakenkta Australijos protokolams“.

„Signalų žvalgybos bendruomenė yra labai glaudi; mes plačiai dalijamės savo žvalgybos duomenimis su JAV, Jungtine Karalyste ir Kanada“, – pažymėjo buvęs Australijos gynybos signalų direktorato pareigūnas.

Tuo tarpu Australijos gynybos departamento atstovė pareiškė, kad vyriausybė nekomentuoja su žvalgyba susijusių reikalų.

„Tačiau Australijos vyriausybė labai rimtai vertina nacionalinį saugumą ir nuolat peržiūri bei stiprina politiką, praktiką ir metodus, siekiant užtikrinti Australijos nacionalinį saugumą“, – ji sakė naujienų agentūrai AFP.

Kaip manoma, J.Delisle'is jam inkriminuojamus nusikaltimus įvykdė Kanados sostinėje Otavoje, Halifakso mieste, taip pat Ontarijo ir Naujosios Škotijos provincijų miestuose, nurodoma teismo protokoluose.

Karininkui buvo pateikti kaltinimai pagal Kanados informacijos saugumo įstatymą, pagal kurį numatoma griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius