Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 23, 07:45

Kanadoje smarkių audrų aukų padaugėjo iki aštuonių

Kanados rytus savaitgalį užklupus smarkioms audroms, žuvo mažiausiai aštuoni žmonės, sekmadienį pranešė pareigūnai.
Kanados vėliava
Kanados vėliava / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Kanada Audra

Ontarijo provincijos policija per televiziją „CTVNews“ pranešė apie šeštadienį užregistruotą septynių žmonių žūtį. Tuos žmones užmušė virstantys medžiai ar šakos.

Aštuntoji auka buvo moteris, kuri nuskendo, kai audros metu jos valtis apvirto Otavos upėje netoli Gatino, federalinės sostinės Otavos priemiesčio Kvebeke.

Nacionalinė meteorologijos tarnyba pranešė, kad šeštadienį Kanados rytus siaubė stiprūs vėjai, kurių gūsiai siekė daugiau kaip 140 km per val., ir pridūrė, kad tai buvo retas reiškinys, vadinamas „derecho“.

„Ši audra buvo beveik 1 000 km ilgio“, – sekmadienį vietos radijo stočiai CFRA sakė Kanados aplinkosaugos departamento vyresnysis klimatologas Davidas Phillipsas.

„Tai ir yra „derecho“ – ilga labai aktyvių perkūnijų eilė arba reiškiniai“, kai staiga nusileidęs oro stulpas sukelia į tornadą panašius vėjus, aiškino jis.

„Niekas negali jo sulaikyti. Jis tiesiog žygiuoja“, – pridūrė D. Phillipsas.

Remiantis vietinių tiekėjų „Hydro One“ ir „Hydro-Quebec“ duomenimis, šeštadienį be elektros energijos buvo beveik 900 000 namų Ontarijo ir Kvebeko provincijose, o sekmadienio vakarą elektros vis dar neturėjo šimtai tūkstančių namų ūkių. Kompanijos sakė besistengiančios atkurti elektros tiekimą.

Keliai liko užversti šakomis ir nuolaužomis, o pareigūnai teigė, kad jiems išvalyti prireiks kelių dienų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min