Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 6d. 00:07

Kanados analitikai: bedantės sankcijos V.Putinui tik parodo Vakarų neryžtingumą

Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas

„Paskutinis sankcijų paketas, kurį prieš Rusiją įvedė JAV ir Kanada, labiau primena pasikandžiojimą, nei rimtą įkandimą. Jos kažin ar įtikins Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną pakeisti kursą, kuriuo dabar eina: nuolatiniu ginklų, raketinių įtaisų ir karių tiekimu destabilizuoti padėtį Ukrainoje“, – publikacijoje „Globe and Mail“ rašo buvęs Kanados ambasadorius JAV Derekas H.Burney ir Tarptautinio valdymo inovacijų centro tarptautinės saugumo programos direktorius Fenas Osleris Hampsonas.

„Paskutinis sankcijų raundas prieš Rusiją yra bailus, arba, jeigu jums tai labiau tinka, bedantis“, – rašo autoriai. 

Jų teigimu, naujausios sankcijos liečia trijų Rusijos valstybinių bankų būsimą komercinę veiklą, o ne tą, kurią jie vysto jau dabar. Jomis net nesugebėta sutrukdyti Rusijai už 1,6 mlrd. dolerių nusipirkti prancūzų karo laivų.

„Sankcijos turėtų pakenkti Rusijos energetikos sektoriui, tačiau jos nepalietė Rusijos dujų kompanijų – dėl paprastos priežasties, mat Europa yra daug labiau priklausoma nuo dujų nei nuo naftos. Netgi jau egzistuojantis „Exxon“ projektas dėl naftos ir dujų žvalgybos rusų Arktyje apdariai nepaliestas šių sankcijų. Ir vis dar nėra pastebimos karinės paramos Ukrainai iš Vakarų pusės netgi tuo metu, kai Rusija nuolatos grėsmingai didina pajėgas prie rytinės Ukrainos sienos“, – stebisi autoriai. 

Kritikai pažymi, kad šios sankcijos bankininkystės sektoriuje visiškai nepalietė didžiausio ir įtakingiausio banko Rusijoje „Sberbank“. Be to, neįvesta jokių apribojimų operacijoms kreditinėmis kortelėmis. „Rusų bankų dukterinės kompanijos, veikiančios Europoje, taip pat išvengė sankcijų, nes Europos finansų rinkoms tai būtų smūgis“, – pažymi autoriai. 

Negana to, Vakarų valstybių lyderiai, vietoje to, kad siektų vienybės, rodo pirštais vieni į kitus, aiškindami, kas daro daugiau ir geriau. Kuomet britų premjeras Davidas Cameronas pareiškė, kad prancūzai nutrauktų karinių laisvų statymo Rusijai kontraktą, Prancūzijos prezidentas Francois Hollande apkaltino britus, kad šie leidžia rusų oligarchams pas save ieškoti prieglobsčio ir veikti per jų bankus. 

„V.Putinas tokius transatlantinės „vienybės“ požymius greičiausiai vertina kaip beviltiškus ir tarsi patvirtinančius Lenino pastebėjimą, kad kapitalistai „parduos mums virvę, kuria mes juos pakarsime“, – sako Kanados politikai. 

Atėjo laikas parodyti, kad tiek V.Putinas, tiek V.Leninas buvo neteisūs

Politikai sako, kad „atėjo laikas Vakarams žengti toliau nei šie kūdikiški žingsneliai ir priimti sprendimus dėl skausmingų sankcijų kartu su dideliu ekonominės ir karinės pagalbos Ukrainai paketu, kurie paverstų ją ne tokiu lengvu grobiu. Jei mes negalime apsispręsti, kaip nubausti Rusiją dėl tarptautinės teisės pažeidimų, bent jau galėtume ryžtis padėti Ukrainai“, – sako jie. 

Analitikai teigia, kad Vakarai taip pat turėtų apsispręsti dėl konkrečių žingsnių, kaip sumažinti Europos energetinę priklausomybę nuo Rusijos. Nors Šiaurės Amerika negali susidariusios spragos užpildyti per trumpą laiką, turi būti parengta aiški strategija ir veiksmų planas. 

„Atėjo laikas parodyti, kad tiek V.Putinas, tiek V.Leninas buvo neteisūs“, – baigiamas šis rašinys. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min