Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 17d. 19:31

Kanados atominė elektrinė į Ontarijo ežerą per klaidą išleido 73 000 litrų radioaktyvaus vandens

Pikeringo atominė elektrinė
Mdf/wikimedia.org nuotr. / Pikeringo atominė elektrinė

Tūkstančiai litrų radioaktyvaus vandens per incidentą ištekėjo iš Pikeringo A atominės elektrinės, stovinčios ant Ontarijo ežero kranto Kanadoje.

Incidentas įvyko kovo 14 dieną, tačiau elektrinę valdanti Ontarijo provincijos administracijai priklausanti kompanija „Ontario Power Generation“ apie jį pranešė tik kovo 16 dieną, trečiadienį.

„Šis įvykis pagal vertinimo skalę yra mažareikšmis, turi tik nežymų poveikį aplinkai ir neturi jokio poveikio visuomenės sveikatai“, – tikinama „Ontario Power Generation“ pranešime spaudai.

Toliau pranešime sakoma, kad incidentas Pikeringo A atominėje elektrinėje įvyko dėl siurblio gedimo. Vos tik buvo pastebėtas vandens nutekėjimas, jis buvo sustabdytas, o siurblyje pakeistas plyšęs tarpiklis. Per tą laiką į Ontarijo ežerą nutekėjo apie 73 tūkst. litrų „filtruoto vandens“.

Kaip aiškina pati kompanija, „filtruotame (demineralizuotame) vandenyje yra tričio pėdsakų, kurie yra gerokai mažesni už leidžiamas ribas“.

Skaitytojams priminsime, kad tritis – tai radioaktyvus vandenilio izotopas, naudojamas atominėse elektrinėse ir termobranduolinių bombų gamybai.

„Ontario Power Generation“ aiškina, kad įprastas tričio kiekis vandens telkiniuose greta vandeniu aušinamų atominių elektrinių yra nuo 6 iki 10 bekerelių litre. Dalis tričio į tokius vandens telkinius patenka iš elektrinių, o dalis yra natūraliai randama gamtoje. „Dėl šio nutekėjimo tričio padaugėjo 0,56 bekerelio viename litre, o tai neperžengia įprastų ribų“, – ramina elektrinės operatorė.

Pradėta statyti 1966 metais ir baigta 1986-aisiais, ši elektrinė yra viena didžiausių pasaulyje.„Ontario Power Generation“ taip pat užtikrino, kad incidentas neturės jokios įtakos geriamo vandens kokybei ir sudėčiai.

Kanados atominės saugos komisija pritarė elektrinės operatorei, kad dėl incidento nekilo reikšmingesnio pavojaus aplinkai ir žmonių sveikatai.

Pikeringo atominė elektrinė, viena iš penkių Kanados atominių elektrinių, yra pastatyta už 35 kilometrų į rytus nuo didžiausio šalies miesto Toronto, kuriame gyvena apie 2,6 mln. žmonių. Pradėta statyti 1966 metais ir baigta 1986-aisiais, ši elektrinė yra viena didžiausių pasaulyje.

Formaliai Pikeringo jėgainė skirstoma į greta esančias Pikeringo A ir Pikeringo B atomines elektrines. Abi jo turi po keturis reaktorius. Tiesa, du Pikeringo A atominės elektrinės reaktoriai yra neveikiantys ir užkonservuoti dėl saugumo problemų.

Incidentas Pikeringo A atominėje elektrinėje įvyko tuomet, kai viso pasaulio dėmesys nukreiptas į katastrofą japonų Fukušimos-1 atominėje elektrinėje, ir liko beveik nepastebėtas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min