Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kanados kariai gavo įspėjimą: Baltijos šalyse jūsų laukia provokacijos

Kanados kariai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kanados kariai
Šaltinis: 15min
6
A A

Į Latviją siunčiami Kanados karinių pajėgų kariai sulaukė įspėjimo, kad Rusijos vykdoma dezinformacijos kampanija palies ir juos, rašo thestar.com.

Kanados gynybos štabo vadas, generolas Jonathanas Vance'as teigė, kad rengiant Kanados karius misijai Baltijos valstybėse pristatyta ir sofistikuota komunikacijos strategija, kurios tikslas – atsakyti į galimą Kremliaus šmeižtą.

„Manau, kad Rusija tikrai tai įvertins kaip kišimąsi, tad turime imtis visų atsargumo priemonių“, – teigė generolas, pridurdamas, kad Kanados karių atvykimą bandoma pateikti kaip teisėtų Rusijos interesų pažeidimą.

Jau rugsėjo mėnesį Latvijoje bus dislokuoti 1500 karinio personalo atstovų, 450 jų – Kanados kariai. Tai yra dalis NATO priemonių, skirtų atgrasyti Krymą aneksavusią ir karą Rytų Ukrainoje sukėlusią Rusiją.

„Jie bandys sudaryti įvaizdį, kad mūsų Latvijoje nelaukia“, – sakė generolas J.Vance'as, pabrėždamas, kad Kremlius strateginę komunikaciją pasitelkia ir prieš kiekvienas NATO pratybas Baltijos valstybėse.

„Bus norima neproporcingai iškreipti informaciją, pateikti melagingas naujienas, parodant tai, ką Kanados kariai veikia Latvijoje“, – įspėjo gynybos štabo vadas.

„Turime imtis išmintingų komunikacinių sprendimų, kad būtų apginta tiesa“, – pridūrė jis spaudos konferencijoje, skirtoje Kanados žurnalistams.

Lietuvos pavyzdys

Praėjusią savaitę Lietuvos pareigūnams ir žiniasklaidos priemonėms buvo išsiuntinėtas laiškas, pateikiantis išgalvotą istoriją apie tariamą Lietuvoje dislokuotų vokiečių karių nusikaltimą – paauglės merginos išprievartavimą.

„Reuters“ naujienų agentūros šaltiniai patvirtino, kad laiškas buvo siųstas iš už Europos Sąjungos ribų.

NATO generalinis sekretorius norvegas Jensas Stoltenbergas teigė, kad ši provokacija Lietuvoje primena, kad reikia išlikti budriems.

„Manau, kad tai, ką matėme Lietuvoje, primena, kad turime priešintis tokioms istorijoms, primena, kodėl svarbi laisva ir nepriklausoma žiniasklaida“, – teigė J.Stoltenbergas.

Komentarai: 6
Temos Kanada, NATO
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min