Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 08 10, 16:19

Kanados pastoriui leista grįžti namo iš Šiaurės Korėjos

Kanados pastorius ketvirtadienį paleistas namo iš kalėjimo Šiaurės Korėjoje, kur praleido pastaruosius dvejus metus, sakė jo šeima ir šalies premjeras.
Hyeon Soo Limas
Hyeon Soo Limui leista grįžti namo iš Šiaurės Korėjos / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šiaurės Korėjos valstybinė „KCNA“ naujienų agentūra trečiadienį paskelbė, kad Hyeon Soo Limas paleidžiamas „už užstatą, dėl sveikatos priežasčių“.

Pranešimas paskelbtas Kanados vyriausybės delegacijai, vadovaujamai premjero Justino Trudeau nacionalinio saugumo patarėjo Danielio Jeano, nuvykus į Pchenjaną aptarti 62 metų pastoriaus bylos.

„Džiaugiamės žinodami, kad pastorius Hyeon Soo Limas pagaliau pakeliui namo į Kanadą pas savo šeimą ir pirmą kartą galės pamatyti savo anūkę“, – pranešime sakė Lisa Pak , atstovaujanti šeimai.

Ji sakė, kad šeima jaučia „palengvėjimą ir yra dėkinga, sujaudinta ir nekantriai laukia kada jis grįš namo“.

L.Pak taip pat dėkojo Kanados pareigūnams, kurie „dirbo su Šiaurės Korėjos tarnybomis“, kad būtų užtikrintas dvasininko paleidimas, bei Švedijos diplomatams, kurie jiems padėjo.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Justinas Trudeau
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Justinas Trudeau

Premjeras J.Trudeau pranešime sakė jaučiąs „palengvėjimą ir džiugesį“ galėdamas patvirtinti, kad Hyeon Soo Limas „greitai bus kartu su savo šeima ir draugais Kanadoje“.

Pietų Korėjoje gimęs dvasininkas buvo apkaltintas ardomąją veikla prieš Pchenjaną, šį kaltinimą Kanados tarnybos griežtai neigia.

Hyeon Soo Limas buvo suimtas 2015 metais dėl tariamo kišimosi į Šiaurės Korėjos valstybinius reikalus.

Pietų Korėjoje gimęs dvasininkas buvo apkaltintas ardomąją veikla prieš Pchenjaną, šį kaltinimą Kanados tarnybos griežtai neigia.

Hyeon Soo Limo šeima dar labiau sunerimo dėl jo sveikatos, birželį mirus amerikiečiui studentui Otto Warmbier, praėjus vos kelioms dienoms nuo jo paleidimo iš kalėjimo Šiaurės Korėjoje.

Trys JAV piliečiai tebėra įkalinti, kail Pchenjano santykiai su Vašingtonu darosi vis labiau įtempti. Šiaurės Korėja trečiadienį paskelbė svarstanti galimybę paleisti raketą į JAV karines bazes Guame.

Toks komentaras paskelbtas praėjus kelioms valandoms nuo Donaldo Trumpo pagrasinimo Pchenjanui „atsakyti su ugnimi ir įniršiu“ dėl branduolinės programos.

„Scanpix“/AP nuotr./Donaldas Trumpas
„Scanpix“/AP nuotr./Donaldas Trumpas

Hyeon Soo Limas pernai CNN sakė, kad kalėjime dienas leidžia sode kasdamas duobes.

„Aš ne darbininkas, dėl to darbas iš pradžių buvo sunkus“, – pasakojo jis, įraše matyti, kad jo plaukai nuskusti.

L.Pak sakė, kad Hyeon Soo Limui „dar toli iki... išgijimo“.

J.Trudeau sakė, kad Hyeon Soo Limo „sveikata ir gerovė teberūpi Kanados vyriausybei, ir stengiamasi užtikrinti, kad jis sulauktų visos reikiamos medicininės pagalbos“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min