Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 22d. 17:29 , atnaujinta: 2014 spalio 23d. 00:55

Teroro aktų virtinė Otavoje: nušautas garbės sargybos karys, šaudyta dar dviejose vietose

Šaudymas Kanadoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Šaudymas Kanadoje

Kanados sostinėje Otavoje, prie šalies parlamento esančio Karo memorialo paleista keletas šūvių, nušautas čia garbės tarnybą atlikęs vienas šalies karys, praneša naujienų svetainė bbc.com. Parlamento salėse taip pat buvo užfiksuoti šūviai, po išpuolio pastatas buvo uždarytas, o visi jame buvę žmonės evakuoti. Otavos policija patvirtino, kad vienas užpuolikas buvo nukautas, bet iš viso buvo mažiausiai trys šaudymai skirtingose vietose.

Atnaujinta 00.55 val. Pranešta, kad nušautas Kanados karys – Nathanas Cirillo. Apie nušautąjį užpuoliką žinoma tai, kad prieš dešimtį metų jis buvo pakliuvęs į policijos akiratį dėl su narkotikais susijusio teisėsaugos pažeidimo. 

Atnaujinta 23.56 val. CNN skelbia, kad nušautasis užpuolikas – 1982 metais Kanadoje gimęs Michaelas Zehaf-Bibeau. Jis kilęs iš Kvebeko provincijos rytų Kanadoje, prieš kurį laiką vyras priėmė islamo tikėjimą. 

Atnaujinta 23.18 val. Kanados policija teigia, kad kol kas laikomasi versijos, jog išpuolį organizavo keli žmonės, praneša BBC. Įvykio liudininkų prašoma pateikti nuotraukas, kad galima būtų susidaryti geresnį vaizdą.

Kanados pareigūnams savo paramą pasiūlė ir FTB.

Atnaujinta 21.59 val. Kanados valdžia kol kas neatskleidžia, ar nušautas užpuolikas – Kanados pilietis ir ar jis buvo patekęs į 90 dėl terorizmo grėsmės sekamų asmenų sąrašą.

Tuo metu „Fox News“ skelbia, kad Kanados kariškiai įspėti viešumoje nedėvėti karinių uniformų, kad netaptų potencialiomis atakų aukomis. Tokį raginimą elektroniniu paštu gavo 23 tūkst. kariškių. Kariškiams taip pat rekomenduojama nesant būtinybei neiti iš namų. 

Kanados kariškiai įspėti viešumoje nedėvėti karinių uniformų, kad netaptų potencialiomis atakų aukomis

Atnaujinta 21.25 val. Šiuo metu Otavoje vyksta spaudos konferencija, kurioje pateikiama naujausia informacija apie įvykius. Kol kas neatskleidžiama žuvusio kario tapatybė, motyvuojant tuo, kad prieš tai norima įspėti visus jo artimuosius. 

Otavoje uždarytos Didžiosios Britanijos, Izraelio, Švedijos amabasados. Mieste patruliuoja gausios policijos pajėgos. 

Atnaujinta 21.03 val. Prekybos centre, kuriame įvyko šaudymas, apsauga susilpninta, nustačius, kad pavojus nebekyla.

JAV prezidentas Barackas Obama telefonu kalbėjo su Kanados premjeru ir pareiškė suteiksiantis visą paramą, kurios reikės kovai su terorizmu. 

Atnaujinta 20.18 val. Pašautas karys mirė

Otavoje prie Karo memorialo peršautas karys mirė nuo žaizdų, pranešė CNN, remdamasi liudininkais, o vėliau patvirtino ir vyriausybės ministras.

„Reiškiame užuojautą nužudyto kario artimiesiems ir meldžiamės už sužeistą parlamento sargybinį. Kanada neleis terorizuojama ar gąsdinama“, – pareiškė užimtumo ministras Jasonas Kenney socialiniame tinkle „Twitter“.

Keliasdešimt šūvių

Vienas liudininkų, Marcas-Andre Viau, naujienų agentūrai AFP, sakė matęs, kaip šaukiančių policininkų vejamas vyras įbėgo į centrinį parlamento bloką, ir iš to pastato pasigirdo dar „10, 15, gal 20 šūvių“ iš, matyt, automatinio ginklo. „Reuters“ kalbintas liudininkas minėjo 30 šūvių.

Įvykiams besirutuliojant, „CBC News“ iš pradžių pranešė, kad daugiau šūvių girdėta prie parlamento ir kad užpuolikas tebėra laisvėje, o kiek vėliau, kad vienas įtariamas užpuolikas nušautas parlamento pastatų viduje ir kad policija nurodė, jog ieškoma dar vieno ar kelių jo bendrų.

Šiuo metu mes aktyviai ieškome įtariamųjų, nors nežinome, ar jų yra vienas, ar keli

„Šiuo metu mes aktyviai ieškome įtariamųjų, nors nežinome, ar jų yra vienas, ar keli“, – sakė naujienų agentūrai „Reuters“ Otavos policijos pareigūnas Marcas Soucy.

Prie uždarytų parlamento pastato ir premjero Stepheno Harperio būstinės budi policija, iškviestos ginkluotos taktinės pareigūnų grupės.

Skelbiama, kad į ligoninę po šaudymų paguldyti trys žmonės, dviejų jų būklė stabili. 

Pašautas karys yra apie 30 metų. Jis išgabentas į ligoninę su žaizdomis pilve. Jo būklė nežinoma, rašo ottawacitizen.com.

Pagrobė automobilį

CBC žurnalistas Aaronas Saltzmanas savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad be šaudymo parlamente ir prie Karo memorialo, trečiasis išpuolis įvykdytas Otavoje esančiame „Rideau“ prekybos centre. 

Liudininkai netoli Karo memorialo teigia matę parlamento link bėgusį vyrą, ryšėjusį „arabišką kaklaskarę“, vilkėjusį mėlynus džinsus ir rankose turėjusį dvivamzdį šautuvą. 

„Laukėme čia turo po miestą pradžios, ir staiga išgirdau keturis šūvius“, – teigė olandė turistė Jana Luchtenburg. 

„Staiga pamačiau nedidelio ūgio vyriškį ilgais juodais plaukais, ilgu šautuvu, kuris po šūvių bėgo per gatvę, parlamento kalvos link“, – teigė J. Luchtenburg. 

Staiga pamačiau nedidelio ūgio vyriškį su ilgais juodais plaukais, ilgu šautuvu, kuris po šūvių bėgo per gatvę, parlamento kalvos link

Pranešama, kad užpuolikas pagrobė automobilį. CBS skelbia, kad vienos kavinės darbuotojas matė, kaip ginkluotas vyras perlipo pastatą juosiančią tvorą ir, grasindamas ginklu, liepė vienos mašinos savininkui išlipti iš automobilio ir pats sėdo į jį. 

Bėgdamas ginkluotas užpuolikas pralėkė pro moterį su vežimėliu, kuri rėkdama nubėgo šalin. Jis nepuolė nei moters, nei vaiko, sakė liudininkas.

Uždarė JAV ambasadą

Kanados premjero Stepheno Harperio atstovas spaudai pranešė, kad politikas yra saugus ir šiuo metu palikęs parlamento teritoriją.

Kanados saugumo ministras Stevenas Blaney'us išpuolį pavadino „baisiu smurto aktu prieš mūsų šalį“.

Nacionalinis Karo memorialas stovi Konfederacijos aikštėje, pačiame Otavos miesto centre. Parlamento pastatas yra nutolęs į šiaurės rytus nuo jo. 

„Twitter“ paskelbta, kad po šaudymų ant Kanados parlamento kalvos buvo laikinai uždaryta ir JAV ambasada Otavoje. 

Naujienų svetainė nbcnews.com skelbia, kad į parlamentą galėjo patekti vienas užpuolikas. Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame užfiskuotas susišaudymas Kanados parlamento pastato viduje:

VIDEO: Susišaudymas Kanados parlamento viduje

Padidino terorizmo grėsmės lygį

Šis incidentas įvyko po to, kai Kanada padidino terorizmo grėsmės lygį nuo žemo iki vidutinio, kuomet Kvebeko policija nušovė vieną į islamą atsivertusį asmenį, kuris savo automobiliu taranavo du karius. Vienas karys per išpuolį žuvo. 

Kanados vyriausybės atstovas teigia, jog padidintas teroro aktų tikimybės lygis reiškia, kad šalies žvalgyba aptiko, kad „asmuo ar grupė Kanadoje arba užsienyje turi ketinimą ir galimybę atlikti teroristinį aktą“. 

Temos: 2 Karys Kanada
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min