Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 22d. 22:55

Kanados vairuotojus drausmina užrašai: „Neleiskite briedžiams laižyti savo automobilio“

briedis
Briedis

Kanados Albertos provincijoje esančio Džespero mieste vairuotojus pasitinka užrašai, kuriuose raginama neleisti briedžiams laižyti automobilių.

Tokie raginimai ant švieslenčių buvo iškabinti vietos valdžios sprendimu.

„Briedžiai yra pamišę dėl druskos, tai vienas iš gyvūnui būtinų mineralų“, – CNN teigė Džaspero nacionalinio parko atstovas spaudai Steve'as Youngas.

„Dažniausiai jie druskos gauna iš druskingų parke esančių ežerų, tačiau dabar jie suprato, kad gali gauti druskos, kuria barstomi keliai ir kuri tykšta ant automobilių“, – pabrėžė jis.

Džaspero nacionaliniame parke apsilankantys žmonės dažnai sustoja kelkraščiuose norėdami apžiūrėti čia gyvenančius briedžius.

Tačiau pabrėžiama, kad leidimas briedžiams prieiti prie automobilių gali sukelti rimtų pasekmių.

Šie gyvūnai kerta per parką einančius kelius. Jei jie pripras laižyti druską nuo automobilių, jie paprasčiausiai nebebijos mašinų, o tai – rizika ne tik gyvūnams, bet ir vairuotojams.

S.Youngo teigimu, mašinai kliudžius briedį, dažnu atveju šis galingas, daug sveriantis gyvūnas išdaužęs priekinį stiklą atsiduria automobilio salone.

Jo teigimu, geriausias būdas išvengti briedžio – pamačius, kad jis artinasi prie automobilio, tiesiog nuvažiuoti.

Kitas svarbus dalykas – jokiu būdu nelipti iš automobilio, ir tai galioja ne tik briedžių bet ir kitų laukinių gyvūnų atveju.

Beje, kaip teigė parko atstovas, pajutę grėsmę kiti gyvūnai pabėgs, bet tik ne briedis – jis gali pulti.

„Pastaruoju metu pastebime daug briedžių. Vilkų populiacija mažėja, kas reiškia, kad mažėja ir briedžius medžiojančių plėšrūnų, tad pastarųjų populiacija auga“, – sakė jis.

S.Youngo teigimu, tai taip pat reiškia, kad žmonės turi elgtis pagarbiai ir duoti jiems erdvės.

Parko lankytojams draudžiama maitinti, vilioti ar kitaip trikdyti parko gyventojų ramybę. Už tai numatytos baudos – išties didelės, už kai kurias veiklas siekia 25 tūkst. dolerių (apie 21 tūkst. eurų).

Temos: 3 Kanada Briedis Druska

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min